Onko asia todella niin, että Saunalahden henkilökunta väittelee asiakkaiden kanssa tällä keskusteluforumilla? En olisi ikinä uskonut, että kyseinen firma vajoaa niin alas.
Yrittäkääpä hyvät ihmiset saada esim. Soneran henkilökuntaa kommentoimaan. Veikkaanpa, että siellä mentäisiin kassan kautta kilometritehtaalle kyseisestä kirjoittelusta. Sama koskenee muitakin operaattoreita.
Omituisinta markkinointia, jota olen koskaan tavannut tai sitten tuo Panu Lehti on oikeasti huijari. Jippiin viimeisten uskottavuuden rippeiden vuoksi toivonkin tätä.
Yrittäkääpä hyvät ihmiset saada esim. Soneran henkilökuntaa kommentoimaan. Veikkaanpa, että siellä mentäisiin kassan kautta kilometritehtaalle kyseisestä kirjoittelusta. Sama koskenee muitakin operaattoreita.
Omituisinta markkinointia, jota olen koskaan tavannut tai sitten tuo Panu Lehti on oikeasti huijari. Jippiin viimeisten uskottavuuden rippeiden vuoksi toivonkin tätä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä! Ja ihmetyttää kummasti, kun soittaessa maksulliseen Jippiin asiakaspalveluun saa linjoilla "jonottaa" siis odottaa puoli tuntia! Täten ne saavat kasvatettua puhelinlaskua! Tuskin siellä jonoa on... Aika epäreilua käytöstä!
Hajoa saunalahti! Miten joku firma vajoaa noin alas että help desk tosiaan toimii suomi24.fi: keskustelupalstalla. Aina vain vahvistuu käsitys että ei IKINÄ saunalahden asiakkaaksi..
Kyllä vain. Saunalahden liiketoimintajohtaja ja/tai operatiivinen johtaja Panu Lehti väittelee täällä asiakkaiden kanssa. Koko tää juttu haiskahtaa ja pahasti! Itselläni on Tivkor-liittymä, toistaiseksi.. Pitää kattoo tuleeko lisälasku perässä tai suljetaanko liittymä. Minä kun taidan kuormittaa verkkoa ilmaisilla txtareilla. Kysyinkin Panu Lehdeltä, että jos lähettäisin maksullisia txtareita, muistettaisiinko minua samanlaisella kirjeellä, mutta sain hyvin kierretyn vastauksen. Panu Lehden kanssa en enää asiasta keskustele/väittele, vaan odotan mitä kuluttajaviranomaiset asiasta sanovat.
T. Didi
toimintaa. Ei anna hyvää kuvaa yrityksestä, jos
yleisillä keskustelupalstoilla pitää asiakaspalvelu hoitaa!!! Kuten Jake kirjoitti, ei KUKAAN operaattori ole alentunut vastaavaan, ja vielä omaa mokaansa puolustellen!!! Niin kauan, kun mitään selkeää määrää ei ole sanottu, voi jokainen tekstata vaikka 5000 tekstaria, jos vain ei "tekstaa itseään uuvuksiin". Pitäisi ensin miettiä, millä eväillä lähtee kilpailuun mukaan, ettei tarvitse kesken kaiken ruveta sopimuksia muuttelemaan itselleen edullisempaan suuntaan, kuten nyt näyttää käyvän.Hyi hyi!!!
On aivan asiallista Panu Lehdeltä keskustella täällä yleisellä foorumilla ajankohtaisista asioista jotka ihmisten mieliä askarruttaa. Sitä vartenhan keskustelupalstat ovat, vai? Nostaa tämänkin paikan tasoa kun asiaa kuullaan suoraan asianosaisilta jotka tietää mistä puhuu eikä ikuisilta arvuuttelijoilta ja alatyylisiltä arvostelijoilta. Rakentavaan keskusteluun tulee aina pyrkiä ja mielestäni on hienoa, että Saunalahden henkilökunta tulee tänne "kansan" pariin keskustelemaan epäkohdista. Tämän keskustelufoorumin ei tulisi olla mikään lasten temmellyskenttä.
jos asioita ei voi sopia asianomaisten kanssa suoraan, vaan vastuuhenkilöiden pitää tulla selittelemään asioita yleisiin foorumeihin! Tuskin nämä palstat sitä varten ovat, että yritykset yritävät paikata omia mokiaan täältä kautta. Tällainen ei nosta millään tavalla palstan tasoa, pikemminkin päin vastoin. Onko Saunalahden henkilökunta jotenkin parempaa, kun se tulee "kansan pariin"? Voi v....tu.Millä perustelet, että kaikki,jotka tänne kirjoittavat, ovat lapsia??
Ei kaikki täällä lapsia ole mutta kyllä aika kakaramaista käytöstä ja kirjoittelua on ollu, nyt tosin onneks rauhoittunut paljon, luojan kiitos. En tiedä onko blokattu ulos vai mitä lie mutta hyvä että rauhoittui.