Hienoa Mika

Alkaa

vauhti löytyä kotarilla.

6

826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyseisestä

      asiasta, että KTM vaihtoi mikan pyörän asetuksia samanlaisiksi kuin ne oli alkukaudella. Oli muuten hieno taistelu tänään.

    • Turo--Inkeri

      ..ja mitä olisikaan ollut ilman sitä Barberan idioottia, joka ajatti itsensä ja muita leveäksi 6-7 kertaa samassa jarrupaikassa. Mika kärsi tuosta monta sekuntia, joutui melkein ulos radalta ja sai kärjen kiinni vasta aivan loppumetreillä. Loppukierroksilla muut osasivat jo väistää tuota "ihmistorpeedoa" siinä kurvissa - mikä mulkku, ei noin voi ajaa kilpaa!

      Mutta kuitenkin, kokonaisuudessaan hieno kisa ja Mikalta loistava suoritus. Tähän malliin kun alkaa Kotari olemaan hanskassa, on lisää hyviä kisoja luvassa.

      • teki.....

        ...virheen ja virheitä sattuu tässä lajissa kaikille ja minä tiedän sen kokemuksesta. Mutta erittäin huolimatonta "ajoa" kuitenkin.


      • Barbabapa
        teki..... kirjoitti:

        ...virheen ja virheitä sattuu tässä lajissa kaikille ja minä tiedän sen kokemuksesta. Mutta erittäin huolimatonta "ajoa" kuitenkin.

        Niin virheen jonka toisti väh. 5 kertaa SAMASSA mutkassa, ei ei poijaat jos nuin paljon vituttaa ajaa ku ei pärjää sama jäähä varikolle eikä pilata toisten kisoja. Mika nousi kyllä pirun hienosti, kierros pari lisää niin avot!


    • Nimetön

      Vois olla kohta hyvä aika ruveta hankkimaan , jotain
      M. Kallio krääsää päällensä , et vois liputtaa
      kuuluvansa samaan TIIMIIN !

      • Tilaamaan

        Juu, on ollut jo kauan.....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      140
      8333
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      104
      7529
    3. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      99
      5729
    4. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      97
      5656
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      119
      4830
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      146
      2667
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      63
      2519
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      8
      1485
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1454
    10. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      53
      1349
    Aihe