eli ostin tommosen helix darkblue 5 vahvarin ja nyt sitä oon asentelemassa. Tarviikohan tuommosen vahvarin kaveriks konkkaa? Autossa on ihan normi varaosa liikkeestä ostettu akku... Ja jos konkan joutuu laittamaan niin mitä pitää muuta laittaa? Jotain virtapiuhoja?
Kondensaattorista
ois kysymys
2295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Et välttämättä tarvii kondensaattoria, kyllä soi ilmanki sitä.. Mutta jos nyt kuitenkin päätät hankkia jonkun esim: 0.5F-1Faradin kondensaattorin, ni tarviit 2 virtajohdon pätkää..
Kondensaattori kun täytyy kytkeä rinnan vahvistimen kanssa, tämä tarkoittaa sitä, että kun sinulle tulee vahvistimen virtajohto akulta, ja vahvistimesta lähtee maajohto auton runkoon. niin kondensaattori kytketään siten, että toinen kondensaattorin navoista tulee siihen vahvistimen plus liitäntään auton akulta tulevan virtajohdon kanssa ja toinen napa liitetään vahvistimen Ground, eli maa liittimeen vahvistimen maadoitus johdon kanssa..
avusta!