Tallentava boksi

Yleinen kuulutus:

SE, JOLLA ON TALLENTAVA DIGIBOKSI, JONKA TOIMINNASSA |EI OLE OLLUT MITÄÄN/ON OLLUT HYVIN VÄHÄN| ONGELMIA, KERTOKOON SIITÄ TÄLLE PALSTALLE. LAITTEEN MERKKI JA MALLI JA OHJELMISTON VERSIO MUKAAN.

SE, JOLLA ON TALLENTAVA DIGIBOKSI, JONKA TOIMINNASSA ON OLLUT 'NORMAALIA ENEMMÄN' ONGELMIA, KERTOKOON SIITÄ TÄLLE PALSTALLE. LAITTEEN MERKKI JA MALLI JA OHJELMISTON VERSIO MUKAAN.

Kiitos monien puolesta.
101329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

...tiedä mitä tarkoitat? 160 megaa toimii kahtena tallentimena samanaikaisesti. Vikoja ei ole ollut, laite on ollut käytössä 1,5 vuotta.

Äänestä

Laite hankittu 1/2006, ei ongelmia.

- Ohjelmistoversio tällä hetkellä 2.95
- Tampereen Tietoverkon kaapeliverkossa

Äänestä
  • boksia enää saatavilla? Antennimallia näyttää jossain alennusmyynneissä olevan. Vastaavassa uudemmassa HDMI mallissa näyttäisi olevan napsumis- ym ongelmia.

    Äänestä

Laite ollut käytössä nyt neljä päivää. Neljä tallennusta, joista yksikään ei ole onnistunut edes tyydyttävästi. Perusboksi- ominaisuudet toimii kyllä, mutta maksoin myös tallennusominaisuuksista.

Äänestä

Helmikuussa 2006 ostettu Handan 7700 (kaapeli)reistaili satunnaisesti milloin mitenkin. Toimi kuitenkin siedettävästi, kunnes alkukesästä alkoi liikaa kiukuttelemaan. Kävin palauttamassa sen pari viikkoa sitten Welholle. Antoivat vastaavan uuden laitteen (7800) tilalle ja se on nyt ainakin aluksi toiminut.
Ohjelmistoversiota en muista, mut muistaakseni se on viime marraskuulta.

Äänestä
  • mitä nyt käyttäjä ite välillä sekoilee!

    Äänestä

Ostettu 6/2007. Ei mitään todettuja vikoja, äänetkään ei napsu. Todella helppokäyttöinen ja hyvin toimiva laite.

Äänestä

Turhaan yrität etsiä varmaa ratkaisua. Ymmärrän kyllä halun ja toiveen, mutta varmaa ja luotettavaa ratkaisua ei valitettavasti ole olemassa. Rakkineita mitä rakkineita. Yksi boksi toimii yhdellä, mutta sama laite ei toimikaan toisella.

Kaikissa malleissa on parhaimmillaankin pieniä vikoja. Pitää vain toivoa, että löytää sellainen boksin, jonka kanssa pystyy elämään.

Äänestä

EI MITÄÄN ONGELMIA: Samsung DCB-P853Z

Äänestä

Tämä toimii:Maximum T-7000 PVR (antenniverkkoon).Ohjelmistoversio 1.25

Äänestä

Kommentoi aloitusta


_GALLUP_ kirjoitti:

Yleinen kuulutus:

SE, JOLLA ON TALLENTAVA DIGIBOKSI, JONKA TOIMINNASSA |EI OLE OLLUT MITÄÄN/ON OLLUT HYVIN VÄHÄN| ONGELMIA, KERTOKOON SIITÄ TÄLLE PALSTALLE. LAITTEEN MERKKI JA MALLI JA OHJELMISTON VERSIO MUKAAN.

SE, JOLLA ON TALLENTAVA DIGIBOKSI, JONKA TOIMINNASSA ON OLLUT 'NORMAALIA ENEMMÄN' ONGELMIA, KERTOKOON SIITÄ TÄLLE PALSTALLE. LAITTEEN MERKKI JA MALLI JA OHJELMISTON VERSIO MUKAAN.

Kiitos monien puolesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu