Pitääkö siinä istua kuin vanhassa puusängyssä selkä suorana? Vai pitääkö maata sen päällä kuin rakkainpansakin,pylly pystyssä? Tai onko parempi istua kuin kiikkutuolissa pusakan rimpsut heiluen?Pitäsikö olla koko punainen tai ruskea motoristin ilmatiivis nahkapuku päällä?Pitääkö se läämmön?Kannattaako sisään suihkuttaa hieman tuoksua vai riittääkö se luontainen ihmisläheinen pitkätkin matkat?Innokas prätkäfani.
Mikä on oikea asento
satulassa?
1
1566
Vastaukset
- pitää
tiemmä maata. ja yöpuku päällä. Mutta tässäkin asiassa on eri tyylisuuntia ja koulukuntia, joku varmaan haluaa istua selkä suorana ja nahkapuku päällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot203365Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe122785- 282414
- 421817
- 491555
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101418- 411381
- 81335
- 521253
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2621115