onko kukaan ollut siellä Nazarilla?...Menossa 3 aikuista ja 2 lasta (2v ja 1v) 14.9.07
Millainen paikka ja palvelu ( all inc. )? Pitääkö ottaa esim. vaippoja mukaan, vai saako hotellin kaupoista? Voiko keittää vilja-allergisen lapsen puurot ja lämmittää muut purkkiruoat?
Millainen paikka ja palvelu ( all inc. )? Pitääkö ottaa esim. vaippoja mukaan, vai saako hotellin kaupoista? Voiko keittää vilja-allergisen lapsen puurot ja lämmittää muut purkkiruoat?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kaupoista löytyy vaippoja. Ei todellakaan tarvitse turvautua yleensä kalliisiin hotellin omiin kauppoihin. Turkki on erittäin lapsiystävällinen maa ja apua ruokien lämmitykseen saa niin hotelleista kuin ravintoloistakin. "Liitteeksi" saa myös lapsia ihailevan henkilökunnan. 8))
Toi Pegasus World sijaitsee "keskellä ei mitään" ja epäilen et sieltä ei löydy kun hotellin oma marketti.
Ollaan lähdössä kans 14.9 Pegasokseen. Majottaudutaan Club hotelliin. Siinä lähellä on Joku pikku paikka jonne pääsee esim taksilla. Meillä 4 ja 7v lapset mukana.
Ihan vieressä on incecumin kylä ja 1,5 km päässä on isompi ostospaikka.
Planet pegasos jossa club on sijaitsee incekumissa jossa 10 putiikkia. 3km Avsallariin jossa ostoskatuja kauppoja ainakin 40.
Pegasos world on sidessä. planetissa olin kesäkuussa royal hotellissa.
Katsos huomasin itsekin, lukihäiriö tms. Eli siis Worldistä en tiedä kaupoista, sori sekaannus.
Itse oltiin perheen kanssa Pegasos Worldissä kesäkuun alulla.. Vaippoja ei ainakaan tuolloin löytynyt hotellin omasta kaupasta.. Mutta oppaat kertovat kyllä mielellään mistä vaippoja löytyy! Muuten hotelli oli kyllä todella upea!! Kaivataan koko perheen voimalla jo sinne takaisin... :D Toivottavasti päästään ensi vuonna uudelleen!
Vaipat raahatkaa ihmeessä suomesta. Hotellin kauppa himo hintanen ja voin kuvitella et vaipoista osataan pyytää hyvä hinta. Huoneessa ei jääkaappia eikä mikroa, en tiedä oisko sviiteissä? jääkaappia sai vuokrata johonkin hintaaan, mikrosta en osaa sanoa. Buffee ruokalassa on ns. lastenpuoli jossa mikro käytössä! Upea hotelli ja oikea lastenpaikka, tekemistä riittää. Rantalelut, rasvat suomesta mukaan, paikanpäällä kallista!Upeeta lomaa ja nauttikaa.