Olen pojan (3kk) äiti ja tähän asti käyttänyt pamperseja, koska ne ovat sopineet tosi hyvin, ei ikinä ihottumaa tms ja ovat mukavan pehmeitä ja ohuita, eikä koskaan vuotaneet. Ne on vaan niin kalliita ja kun tässä ei miljonäärejä olla niin halusin säästää rahaa ja ostin lidlistä vaippoja. Ne onkin muuten tosi hyviä, mutta kastuessaan menee kovaksi ja painaa sukukalleuksia mielestäni ikävästi, aina hippelit ihossa kiinni ihan lytyssä. Onko siitä mitään haittaa vai kuvittelenko minä vain olemattomia?
Vähän höpsö..
...kysymys
3761
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
lidlin vaipoista ei kokemuksia mutta meillä käytetään dailyn vaippoja, ei tuu tavara läpi ja on pehmeitä ja ohkasia. ja kastuessaan ei mene koviksi vaan pysyy pehmeänä, turvonnu tietty tavarasta mutta silti pehmeä.
meilläkin siirryttiin ihan rahan vuoksi noihin dailyihin koska on halvempia ku pampersin ja liberot.
... noita daily-vaippoja. En yhtään tykkää noista jotka menee hirveän paksuiksi. Kiitti vastauksesta!
Heips!
Jos vaippojen hinta hirvittää oletko ajatellut kokeilla kestovaippoja? Tulee paljon edullisemmaksi pitkällä tähtäimellä ja jälleenmyynti arvo on ihan hyvä (riippuu tietysti vaipan kunnosta). Yksikin vaippa päivässä on 365kpl vuodessa! Lisätietoa löytyy kestovaippainfo.fi osoitteesta! Meillä lähti kestovaippailu tältä pohjalta liikkeelle ja nyt ollaan täyskestopeppuja! Suosittelen!