USB

Onnistuuko kuvien lataaminen koneelle myös usb1:n kautta, kun kameran tietoihin on laittettu usb2?
3326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei onnistuisi?
On vain hitaanpaa, mutta ei hirveesti.

Äänestä
  • Mulla toimi 1:n kautta ekat 3kk, mut nyt kone vaatii 2. koska muuten ei homma enää pelitä.. =(
    Oon saanu siirrettyy kuvat omatietokone-e-dcom-ja jotain - kautta, mut kun kuvat siirtyy kamerasta koneelle, ne häviää kamerasta saman tien. Ajattelin ny kokeilla erillistä kortin lukijaa.

    Äänestä

  • ja ei onnistu kirjoitti:

    Mulla toimi 1:n kautta ekat 3kk, mut nyt kone vaatii 2. koska muuten ei homma enää pelitä.. =(
    Oon saanu siirrettyy kuvat omatietokone-e-dcom-ja jotain - kautta, mut kun kuvat siirtyy kamerasta koneelle, ne häviää kamerasta saman tien. Ajattelin ny kokeilla erillistä kortin lukijaa.

    Ongelmaa.
    Kortinlukija kyllä auttaa.
    Oletko muuten laittanut kameran PTP tilaan?
    Pitäisi bingahtaa esille automaattisesti ja kysyä, mitä kuville tehdään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hmm... kirjoitti:

Onnistuuko kuvien lataaminen koneelle myös usb1:n kautta, kun kameran tietoihin on laittettu usb2?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu