Mielestäni kesä ilman teatteria olisi hassua. On kivaa istua ulkona ja nauttia, varsinkin jos ei vettä sada kaatamalla. Monet näyttämöthän on katettuja.
Teatterikesä
susa51
5313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Samalta, tosin toiselta puolen esirippua. Ja useammat katsomot on katettu kuin näyttämöt.
Tosin katselen asiaa esiripun toiselta puolen. Näyttämät eivät ole monastikaan katetut vaan katsomot.
niin silloin saattaa kulut olla katettu
kun Kansa ei jää kotiin,paitsi
Tein pienen kesämatkan Jyväskylään torstaista sunnuntaihin asti.Kävin siellä kesäteatterissa. Satoi kaatamalla, mutta kesäteatterin yleisön istumapaikat oli katettu. Oli kiva näytelmä: "Mistä rakkaus alkaa?". Musiikki oli hyvää ja yleisö innostui todella tuosta musiikistakin.
Kiitos Jyväskylän kesäteatterin esiintyjille ♥
ehottomasti päästä katsomaan; Amalia ja aikamiespoijjat on jo nähty; kiva oli näytelmä, - kenties suoraa noitumista olisi voinut olla vähemmän, ehkä muunlaiset tehosteet olisivat olleet yhtä painavia, sillä naispuolisella kunnajohtajalla.
Katettu oli tämäkin näyttämö, ja hyvä niin sateisena kesänä...