Eli mulla on kyseinen näytönohjain ja neuvoja kuinka pystyisin kellottamaan tuon näyttiksen. Apuja kaipaisin.
Ati Radeon 9800 pro
Ärkoo
4431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ohjelmanpätkä Atitool on kait helpoin. Hakee maksimiarvot ihan hauskasti. Ja tämäkin teksti tuli muuten 9800Pron läpitse näytölle.
ne pelit mitkä pyörii tuolla ohjaimella vakiona ei paljon parane vaikka pikkasen kellottelee, hajoitat vaan koko paskan.
Osta suosiolla vaikka 7600gs/gt agp väylällä.
Vois kyllä hommata vai kannaisko ostaa kokonaan uus kone?
tällä saat kellotettua...
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=609
tuon kortin saat kellotettua 9800xt malliksi jonka prossa(core)on 412mhz ja muistit(memory)365mhz. elikkä radclockerissa vaan täppä eneble clock rate change ja sitten nostat nuo arvot noihin ja pelit alkavat kyllä huomattavasti paremmin pyöriä. mutta meneehän tuo core kuitenkin 425mhz arvoihin mutta pidempää käyttöä ajatellen se kannattaa laittaa 412mhz:iin. Muistit on sitten on aikalailla kortista kiinni että minkälaista kyseinen valmistaja on siihen laittanut. mutta uskoisin että 350hz ei tuota ongelmia. itsemuistelisin että 350mhz tai 365mhz arvoilla ajoin itse korttia kun omistin sen.
jos et saa noilla kelloilla potkua lisää niin uuden koneen ostoon sitten menee.