Törkeäratti.

ajoin taannoin törkeän ratin ja siitä veivät verikokeisiin ja putkaan, muutaman tunnin päästä uudestaan verikokeisiin, sanoivat jtn kakkosluokan verikoe.. kiinnostais tietää miks niitten piti ottaa toisen kerran toi koe..
2950
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

siinä nyt katsotaan, että mihin suuntaan veren alkoholipitoisuus muuttuu (oliko nousussa vai laskussa). Voi olla merkitystä, jos jälkikäteen teet esim. jälkinauttimisväitteen.

Äänestä
  • ja liittyy nimenomaan siihen, että on esittänyt jälkinauttimisväitteen tai jos ajosta on kulunut aikaa ja halutaan takaisinlaskennalla selvittää ajonaikainen humalatila. Jos henkilö otetaan ajosta kiinni niin kahta verkikoetta ei ole tarpeen ottaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hapooo kirjoitti:

ajoin taannoin törkeän ratin ja siitä veivät verikokeisiin ja putkaan, muutaman tunnin päästä uudestaan verikokeisiin, sanoivat jtn kakkosluokan verikoe.. kiinnostais tietää miks niitten piti ottaa toisen kerran toi koe..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu