Eli kuinka paljon olette saaneet palkkaa mansikoiden myyjinä? onko palkoista jotain säädöksiä?
MANSIKOIDEN MYYJÄN PALKKA?
10
6808
Vastaukset
- saanut
Olen ollut kahtena kesänä (eri työnantajilla)myymässä marjoja. Ekasta paikasta sain palkkaa 5,5 e tunnilta (pimeenä, mutta olin niin nuori etten tajunnut sitä) ja toisesta paikasta 7 e.
- mansikkatyttö 92
palkka on TESin mukaan 12,18 euroa/tunti. tämän voi vaatia myös jälkikäteen kolmen vuoden aikana työsuhteen päättymisestä. liiton lakimiehet hoitivat omalta osaltani homman talteen.
- manzikan
mansikkatyttö 92 kirjoitti:
palkka on TESin mukaan 12,18 euroa/tunti. tämän voi vaatia myös jälkikäteen kolmen vuoden aikana työsuhteen päättymisestä. liiton lakimiehet hoitivat omalta osaltani homman talteen.
myynnistä 12.18 tunti.
sen minäkin uskon
- maksettiin
7,15 euroa tunnilta (sunnuntaina tuplapalkka) ja 12,5% lomakorvausta, maaseutuelinkeinojen työehtosopimusta noudatettiin.
- Laiskat pois
Tee työ kunnolla tai potkin sinut metsään vartin päästä.
- mun palkka
Mun tuntipalkka on 9€. Teen 10h päivää ja kuutena päivänä viikossa. Oon tosi tyytyväinen että pääsin tähän firmaan töihin, eivät maksa mitään kitupalkkaa.
- Anonyymi
Lyhytaikainen määräaikainen mansikan yms. Myyntityöstä, 10 eur. Tunti on kohtuullinen.. T. Lauri Leo p.
- Anonyymi
Siis esim. 20 pv myyntityöstä. 10 eur. Tunti on kohtuullinen. Lauri Leo p
- Anonyymi
KLITORIS
- Anonyymi
Paljon mansikan myynnissä tuntipalkat nykyisin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311021
- 535269
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452473- 312169
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131731Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421594Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311280Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351206Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo98952Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s6916