mustat silmän aluset

Hei helppikääs mua ja kertokaa miten saan mustat silmän aluset pois tai peitettyä hyvin.
mustuminen taitaa mulla olla sukuvika eikä se johdu siitä että nukkuisin huonosti.
eli hyviä vinkkejä kaivataan:)
kiitos!
10897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

eli.....ööh.....meikkivoide...puuteri....ym.

Äänestä
  • ei tehoo...

    Äänestä

  • minä kirjoitti:

    ei tehoo...

    mullapa tehoo jos on joskus sellaset....;)...näköjään...toisilla ei..

    Äänestä

eli siis kokeile valokynää,esim. Lumenelta löytyy sellainen..

Äänestä

Itelläni on ihan sama ongelma ollut aina eli tummat silmänaluset on AINA!!! Pelkkä puuteri tai meikkivoide ei tosiaan auta mullakaan... Mutta se valokynä on hyvä väline. Itelläni on käytössä se Lumenen versio, ei maksa ihan mielettömästi mutta toimii. Valyknää siis silmien alle ja sitten puuteria vielä vähän päälle...
Toivottavasti toimii!! :)

Äänestä
  • juuh pittää kokeilla kiitos avusta:)

    Äänestä

sama ongelma! mustat silmänaluset ja kalpea naama, aika hyvä yhdistelmä jos haluaa panda karhulta näyttää;)

Äänestä
  • no ei meän tarvii ainakaan miettiä miksi pukeutua naamiaisissa...:)

    Äänestä

mulla on sama juttu...eikä todellakaan johdu unen puutteesta..eli tässä joitakin vinkkejä..ei kyllä poista kokonaan mitenkään tummia silmänalusia,koska ne johtuu siitä, et silmänalusiho on niin ohutta!
eli:1)valokynä on ihan ok.
2)joe blascon orange highlight- peitevoide on ehkä paras mitä mä oon kokeillu/käytän koko ajan..se on aika kallista ja siin on pieni purkki mut se on hintansa väärti ja TODELLA riittoisaa!eli kannattaa ehdottomasti sijoittaa..
3)pitäis kai yrittää nukkua selällään..et veri ei pääse pakkautuun entistäkin enemmän sinne silmien alle..
toiv.oli jotain apua!

Äänestä
  • juuh pittä kokeilla tota selällään nukkumista...tarkemmin aatellen en nuku koskaan selälläni...:) kiitos vinkeistä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyttönen 17 kirjoitti:

Hei helppikääs mua ja kertokaa miten saan mustat silmän aluset pois tai peitettyä hyvin.
mustuminen taitaa mulla olla sukuvika eikä se johdu siitä että nukkuisin huonosti.
eli hyviä vinkkejä kaivataan:)
kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu