Hei, onko teillä muilla menkat niukentuneet huomattavasti määrältään ja pituudeltaan clomid tablettien takia?
Niin sitä vaan siis mietin ettei kai tässä mitään pielessä ole?
Niin sitä vaan siis mietin ettei kai tässä mitään pielessä ole?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
söin neljä kierrosta clomia,,se hyöty niistä oli että menkat lyhenty normaalin pituuseen kiertoon(31) mutta ei tärpänny enkä jaksa niitä syödä ku tuli sivuoireita.
Eli siis siitäkö se munkin lyhentynyt kiertoni johtui... En tullut edes ajatelleeksi moista.
Painonnousu oli tosi iso miinus kuurissa. 2kk tuli 5kiloa lisää...
Mulla kans nyt loppunut 4 kierron jälkeen ja nyt odottelen klinikan aikaa...
Olen käyttänyt clomeja nyt 4 kk. Kierto vakiintui niiden avulla normaaliksi (30pv) mutta samalla menkat on tosiaan lyhentyneet n. 5 päivästä n 2-3 päivään. Vuoto on myös todella niukkaa ja joskus olen tehnyt toiveissani myös raskaustestin kun vuoto on ollut lähestulkoon pelkkää ruskeaa ja tosi niukkaa. Menkkakivut on kyllä säilyny ennallaan.
Edellisen viestin painonnousua en ole ajattellut clomeista vaan lähinnä kesäsyöpöttelystä =) johtuvaksi- Clomeillahan voi kai kuitenkin olla lihottava sivuvaikutus niin että ehkäpä se minunkin kohdalla on ainakin osittain sitäkin.