ravintolakokista pukuompelijaksi

siis olisin kiinnostunut pukuompelijan ammatista ja kysyisin siis menenkö ihan peruskoulu pohjasten kanssa samalle vai lukiopohjaisten, itelläni siis on jo ravintolakokin perustutkinto. enkös joitain aineita saa hyväks luetuks (esim. äikkä yms.)
kiitos jos joku ymmärsi selitykseni ja vastaa. :)
1302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Menet yo-linjalle. Kaikki, joilla on jo toisen asteen koulutus suorittavat ammattikoulussa yo-pohjaisen koulutuksen. Eli ilman mitään lukuaineita, vain ammatilliset aineet :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mertsi kirjoitti:

siis olisin kiinnostunut pukuompelijan ammatista ja kysyisin siis menenkö ihan peruskoulu pohjasten kanssa samalle vai lukiopohjaisten, itelläni siis on jo ravintolakokin perustutkinto. enkös joitain aineita saa hyväks luetuks (esim. äikkä yms.)
kiitos jos joku ymmärsi selitykseni ja vastaa. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu