Mitä me oikein pelkäämme

Suomussalmella kun emme saannet hyväksi havaittua, nimimerkillä kirjoittavia kokoontumaan.

6

544

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naimaneuvos

      Pelkäämme kaikki kauhulla, mitä rantaneuvos saa seuraavaksi päähänsä.

      Sitä me syvän kinttaan peukalossa odotamme, että milloin suomussalmeta taas pamahtaa tämän ikiviisaan taatan pohidttuja kommentteja.

    • Suomussalmelainen

      oliko tuo sittenkää hyvä idea, paljastaa henkilöllisyys koko kansan tietoon. Taidan olla itsekin niin ujo, että jätän homman sikseen.

    • A10

      AA-kerhokin toimii ihan hyvin ilman nimiä.

      Onkohan Neuvos ymmärtänyt nimimerkkikirjoitusten tarkoituksen. Kun nimimerkillä kirjoittaa jostain asiasta mielipiteen, niin henkilönä ei leimaudu ko. asiaan. Kautta aikain on ollut kaikissa yhteiskuntaluokissa nimimerkillä kirjoittavia.

      Huuhaana pidän touhua nimerkkikirjottajien yhteisistä kokootumisista ja palavereistä. Silloin koko asia ei ole alkuperäistavoitteen mukainen.

      • Eihän tämä minun idea ollut, vaan nimimerkki Suomussalmelainen ja vielä sai suuren tuen taakseen, jota kannatin ja kannatan vieläkin ja pyrin itse vaikuttamaan että sellainen myös järjestetään.
        Tervetuloa kirjastolle Ämmässä, Heinäkuun viimeinen Maanantai, kello 17.00


    • pelkuripele

      Pelkään ainakin sähkön, ruuan ja bensan hinnannousua. Varmasti pelkään kaikkien muidenkin hintojen nousua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      45
      3853
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      0
      3349
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      79
      3262
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      30
      3045
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      163
      2801
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      2707
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2329
    8. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      4
      2030
    9. Kirjotan ikävää ulos

      Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run
      Ikävä
      14
      1768
    10. Sinä se vaan jaksat

      Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et
      Ikävä
      23
      1677
    Aihe