Polttarit amsterdamissa

Ams_dam

Terve kansalaiset!!

Jos joku on ollut viettämässä polttareita kyseisessä kaupungissa tai on kuullut hurjia huhuja, niin kertoisitko hieman kiinnostuneelle...

Thanks

2

1016

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuullut olen

      Asun Brysselissä ja tänne tullaan aika lailla samat mielessä, kuin mitä Damiin mennään - kenellekään ei vaan jää epäselväksi mitä Damissa tehdään kun Brysseliä pidetään viattomampana..

      Sex, drugs and rock'n'roll on tietysti kovasti kuvioissa. Täälläkin suurin osa miespuolisista polttariporukoista käy huorissa. Nämä polttariporukat ovat Iso-Britanniasta ja Irlannista. Lennot on halpoja (Ryanair) eikä kestä kauan, viina halvempaa ja kun on poissa oman silmistä, huorissa käyminenkin on helppoa.

      En tiedä järjestetäänkö Suomesta Amsterdamiin polttarimatkoja?

      Mutta kyllä meno täällä on niin hurjaa kesäviikonloppuisin, että pahaa tekee. Usein polttariporukkaa "vahtimaan" on lähetetty tulevan sulhasen setä tai muu vanhempi miespuolinen henkilö, joka sitten istuu yksin baarissa ja odottaa, että polttaripojat tulevat huorista. Todella surullista nähtävää enkä voi kuvitella, että suomalaismiesten polttarit olisivat mitenkään noin rajuja - toivottavasti eivät ole!

      • on ihan järkyttäviä

        Kyllä suomipoikien saunomiset ja tissibaarit näyttävät brittimiesten polttareiden rinnalla ihan viattomuuden huipuilta!

        Englantilaiset lähtevät koko viikonlopuksi (väh3-4 päivää) poikkeuksetta ulkomaille, valloittavat kaupungin kuin kaupungin kuin rutto. Ei heitä edes kovin monessa paikassa pidetä tervetulleina.
        Aivan kuten aiemmin mainitsit, ei tosiaan pelkällä kossulla olla liikenteessä ja seksuaalinen toiminta ei jää pelkän katsomisen asteelle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      79
      10311
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    4. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      101
      6285
    5. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    6. Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa

      Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh
      Maailman menoa
      94
      5817
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5384
    8. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5153
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    Aihe