Seutulan vpk

Niina K

Hei

Onko kenelläkään tietoa Seutulan vpk:n talosta häiden viettopaikaksi? Onko kolkko niinkuin vpk:t yleensä ovat? Ei netistäkään oikeen löydy kuvia ko. paikasta.

3

1280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tbm

      Ks. paikka on aivan omiaan hääjuhlapaikaksi!

      Kannattanee kuitenkin käydä tarkistamassa kokonaisuus: miljöö, rakennus ym.

      Viime kokemuksen perusteella (tosin yli 15 v sitten) paikka siis oli oikein hyvä ja suosittu hää- ym. muiden juhlien paikka!

      • Morsian syys/07

        Harkittiin Seutulan VPK:ta hääpaikaksi pitkään, mutta löydettiinkin sitten hieman isompi paikka muualta. Seutulaan mahtuu istumaan max. 130 henkilöä.

        Muuten itse sali on oikein kaunis; korkea, kaartuva katto, ikkunoista kauniit maalaismaisemat, bändille sopivan kokoinen lava jne. Muita tiloja on keittiö ja keittiön vieressä pienempi tila jota voisi käyttää pienenä leikkitilana lapsille, eteisaula, eteinen, wc:t, bändin "taukotilat".

        Ulkopuolelta talo on hieman kulahtaneen näköinen, mutta kesä/kevät/syyshäissä puut ja pensaat armahtaa hieman... Talo sijaitsee aika jyrkässä rinteessä, joten ulkona oleskelu myös hieman mietitytti.

        Hinta muistaakseni n. 430 euroa (koko viikonloppu, sisältäen siivouksen).


    • tiitu

      Onko uudempia kokemuksia Seutulan VPK:sta? Mitä mahtaa nykyään maksaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      169
      10362
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      81
      2549
    4. 85
      2381
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2114
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      1958
    7. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1405
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1402
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      119
      1212
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe