Pätkä äänitunnisteesta julkisuuteen niin jo löytyy oikea henkilö ellei sitten ole tullut rajan takaa ammattitappajana.
äänitunniste julkisuuteen
löytyyyoikeahlö
4769
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
On se kumma että ns. hätäpuhelun äänitunnistetta ei voida julkistaa. Onhan aiemmin valvontakameroiden kuvia julkistettu ja siitä ollaan melkein aina tunnistettu tekijä tai kuvassa oleva henkilö.
Minkä ihmeen takia Porin poliisin murhaa tutkiva ryhmä haluaa tahallaan salata tuon aluehälytyskeskuksen ääninauhan ? Tässähän tulee iham mieleen se 4-vuoden taistelu 9/11 terrori-iskuissa menehtyneiden omaisten ja virkavallan kanssa ennen kuin he suostuivat luovuttamaan julkisuuteen WTC torneihin nousseiden palomiesten radiopuhelunauhat joista kävi ilmi että niissä sijainnut palo ulottui vain kahteen kerrokseen. USA:n Bushin hallitus kun oli itse järjestämässä noita iskuja niin luonnollisesti yritti salata kaiken todistusaineiston joka viittaisi WTC-tornien romahdukseen räjähteillä.
Nuo ääninauhat sitten saatiin julkisuuteen vuonna 2005 pitkien taisteluiden jälkeen.
Ja vaikka vain lyhyt pätkä niin silloin ei paljastettaisi tutkinnan kautta mitään oleelista. Välillä ihmetyttää noiden poliisien tutkinta touhut..
on poliisin taktiikkaa vaan, eli poliisi jäi lähtökuoppiin. Taitaa osa vielä väijyä ulvilan pusikoissa, hei, haloo, tappaja män jo.
valehteli, senkin