millaisia kokemuksia teillä on göteborgista? olen matkustamassa sinne nyt kesällä, enkä ole aikaisemmin käynyt. Kaikkea positiivista kyllä ihmisistä ja ilmapiiristä olen kuullut...mutta onko liikenne esim. kovin monimutkaista yleisillä kulkuneuvoilla? ja missä kannattaisi syödä? millainen göteborg on kesäkaupunkina?
göteborgiin matkalla
kesämatkailija
4
2721
Vastaukset
- kaupunki minusta.
Olen käynyt Göteborgissa lähinnä työkuvioissa, mutta kivalta paikalta tuntuu kaikin puolin niin kesällä kuin talvella. Suosittelen, että suuntaat ehdottomasti Lisebergin huvipuistoon. Se ei ole pelkkä huvipuisto, vaan siellä on muutakin nähtävää ja mukava tunnelma. Joen rannalta löytyy muutamia kivoja ravintoloita, joista kivat näkymät. Pääkadun varrella on myös hyviä ruokapaikkoja. Ratikalla kulkeminen on ainakin ihan helppoa.
- ihmeessä
Rambergetillä ja Keillers Parkissa.
olisi upeaa reissata mm ruotsissa ja göteborgissa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18222399Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant799611Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.447602Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va866401SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896093Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485092HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1164747Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054466Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942185Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k841477