koska alkaa

Eli kyselisin vähän koska teillä on alkanut menkat siis synnytyksen jälkeen? itselläni synnytyksestä on jo 11 vko eikä vieläkään näy, osaimetin alkuun n.3-4 vko eikö pitäis jo alkaa?
5396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Täysimetin 3,5 kk...Lopetuksesta on nyt 2,5 kk; ei oo vielä alkanut...

Äänestä

Minäkin osaimetin noin kuukauden ja tällä viikolla tulee synnytyksestä kuluneeksi 11 viikkoa! Menkkoja ei näy eikä kuulu...

Äänestä

Tee raskaustesti jos epäilyttää. Itellä menkat alkoi 2 viikkoo vaille vuosi synnytyksestä. Ja imetän edelleen 5-6 kertaa päivässä!

Äänestä
  • imetin 2,5kk ja menkat tuli 4kk synnytyksen jälkee..

    Äänestä

meinaa ne ekat menkat ei olekaan mitään pikku juttu vaan verrattavissa sellaiseen veren paisumukseen.

Yösiteitä sai ekoilla vaihtaa tunnin välein että silleen. Toiset vielä runsaat mutta kolmannet alkoi jo normaalisoitumaan.

Niin ja alkoi noin 1,5 kk imetyksen lopetuksesta...

Anne

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äiti 07 kirjoitti:

Eli kyselisin vähän koska teillä on alkanut menkat siis synnytyksen jälkeen? itselläni synnytyksestä on jo 11 vko eikä vieläkään näy, osaimetin alkuun n.3-4 vko eikö pitäis jo alkaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu