varasija

Pitääkö koululle ilmoittaa, että haluan olla mukana varasijojen täyttämisessä? Siis kun olen varasijalla 3, niin voinko vain odottaa että koulusta tulee tieto, olenko päässyt sisään vai en?
3587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jonottavasi paikkaa?
Siis erikseen pitää ilmoittaa, että jonotan paikkaa, muuten sinua ei oteta jonotuksessa huomioon.

Äänestä
  • Miten niin? Onko tuo muka oikeaa tietoa vai mutuilitko jotain omiasi? En ole kyllä MISSÄÄN (hakuoppassa yms ohjeissa) nähnyt että pitäisi ilmoittaa erikseen jonottavansa.

    Jos ottaa jokun alemman hakuvaihtoehdon vastaan, niin silloinhan samassa hyväksymispaperissa voi ilmoittaa jos haluaa vielä jonottaa jotain toista paikkaa. Mutta sehän on eri juttu... eikö?

    Äänestä

täällä tulee nyt kaikenlaista tietoo kyseisestä hommasta. mun mielestä varasijalla oleminen on meinaa sitä että sulle ilmotetaan heti koululta jos joku on perunu paikkansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön2 kirjoitti:

Pitääkö koululle ilmoittaa, että haluan olla mukana varasijojen täyttämisessä? Siis kun olen varasijalla 3, niin voinko vain odottaa että koulusta tulee tieto, olenko päässyt sisään vai en?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu