Elikkäs missä on vika kun carinassa ei sisätilan puhaltimen ykkösteho toimi ollenkaan? Kaikki muut tehot toimivat oikein. Onko se siinä vastuksessa vika vai kytkimessä? Onko sille puhaltimelle kuin monta sulaketta? Oisko niitä syytä tarkistaa?
Carina II -89 Sisätilan puhallin ongelma
-Pete-
41090
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olisikohan esivastusboksin ykkösnopeuden vastus kärähtänyt. Tämä se on suurimmalla todennäköisyydellä. Muutoin voi vika olla liittimissä tai kytkimessä.
Onko se semmonen musta mötikkä se esivastus?
Minulla ei juuri tuollaista autoa ole ollut. Mutta sellainen kaipa vähän tulitikkuaskin kokoinen tumma laatikko. Johtoja seuraamalla varmasti löytyy, mutta Toyotasta riippuen joko keskikonsolin takana, hanskalokeron takana vasemmalla tai tai jonkun lämpöröörin kyljessä siellä jossain kojetaulun sisässä(?).
en ole varma carinasta mutta vanhassa corollassa oli muutama nopeus pimeänä ja vastuslangat oli poikki ne sijaitsi puhaltimen takana apukuskin jalkatilan luona menee suoraan johdot kiinni, kannattaa tarkistaa jos langat poikki niin tinaa kehiin ja taas pelittää. tämä on sitten arvaus!