Homot ja lesbot vievät vaatesuunnittelua

sairaaseen suuntaan

Miehistä tehdän naisen näköisiä ja naisista miehekkäitä.

6

1132

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jorojukka-kukka

      Mainitsepa minullekin pari nimekästä lesbovaatesuunnittelijaa. Kiitän jo etukäteen.

      • fiuuuu,

        ...vaatesuunnittelijan tunnen mutten voi tässä nimea julistaa, heteronaisia vaatesuunnittelijoina on huomattavan paljon
        muta miessunnttelijoista on aika iso osa homoja


    • Normit

      Pah! Jos näin on, se on heteroiden syytä. Olet vain kateellinen. Huijaat!

      • jennijohanna

        Opiskelen itse vaatesuunnittelua ja olen naisen kanssa. Naisille suunnittelemani vaatteet eivät ole miehisiä, sillä miehinen nainen ei vastaa omaa kauneusihannettani. Enkä henkilökohtaisesti myöskään ymmärrä miksi jokaiselle miehelle pitäsisi stailata vaaleanpunaista.

        Kaikki homot ja lesbot eivät ole keskenään samankaltaisia, vaikka sinun pieneen ja sivistymättömään maailmankuvaasi sellainen varmasti sopisi oivasti:).

        Jos joku suunnittelee mielestäsi sellaisia vaatteita, etteivät ne sinusta sovi sinulle( sairaita, kuten mainitsit),ei kukaan pakota sinua niitä ostamaan:). Teet itse ostoksillasi valintasi.


    • kuullut

      lesboista vaatesuunnittelijoista, onko joku tunnustautunut sellaiseksi ja mihin suuntaan se muokkaa muotia.

      Eikö voi ajatella, että suunnittelu kohdistuu sitten vain lesboille. Ei kai muiden haluta houkuttelevan toisia naisia.

      • jennijohanna...

        mikä ihmeen kumma kommentti tuo on?

        "Eikö voi ajatella, että suunnittelu kohdistuu sitten vain lesboille. Ei kai muiden haluta houkuttelevan toisia naisia." ?

        jos nyt tehdään yleistys, että lesbo suunnitelee vaikkapa naiselle iltapukuja, niin kuinka ne (iltapuvut) vetoaisivat juuri muihin naisiin? kumma ajatus. samallalaillahan myös mies voi kokea tämän naisen viehättävänä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      99
      1224
    2. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      67
      960
    3. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      218
      954
    4. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      58
      922
    5. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      66
      886
    6. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      236
      795
    7. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      70
      755
    8. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      36
      748
    9. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      742
    10. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      716
    11. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      58
      660
    12. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      598
    13. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      42
      578
    14. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      494
    15. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      174
      490
    16. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      18
      478
    17. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      12
      457
    18. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      24
      454
    19. Huumekauppaako

      ”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”
      Kokkola
      9
      434
    20. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      39
      417
    Aihe