IL2 Sturmovik

Tahtoisin tietää kuinka kyseisessä pelissä saa saksalaisissa koneissa tähtäimen keskelle kun se on päällä?
3482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tietääkseni vain pelaamalla ilman realistista ohjaamonäkymää: saksalaisissa koneissa oli peilitähtäin hiukan sivussa koneen keskilinjasta, syytä siihen en tiedä.

Äänestä

Tähtäimeen voi kurkistella oletusnäppäinyhdistelmällä F1 (gunsight view)

Helppoa löytää nuo komennot ja muut, jos jaksaa selata näppäinasetukset läpi... Ja toimii kyl "cockpit allways on" asetuksella.

Äänestä
  • shiis se oli shit F1...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


monde kirjoitti:

Tahtoisin tietää kuinka kyseisessä pelissä saa saksalaisissa koneissa tähtäimen keskelle kun se on päällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu