Kahvinkeitin testi

uuden ostaja

Olen ostamassa uutta kahvinkeitintä ja muistelen lukeneeni tässä vuoden sisällä kahvinkeitin testin, jossa joku n. 30e keitin (ehkä bosch) tuli toiseksi, ollen lähes moccamasterin tasoinen.

Minulle ei tule kuluttajalehteä, joten se testi ei ollut kyseessä.

Olisiko kyseinen testi ollut:
Pirkka, Yhteishyvä, 'Ykkösbonus' tai Sähköviesti lehdessä. En muista tarkalleen, mutta jossain noista.

Voisiko joku lehden omaava ilmoittaa 3 parhaan testitulokset ja tämän toiseksi tulleen keittimen merkin tyypin.

Enkä siis osta moccamasteria sen hinnan ja koon vuoksi.

4

4094

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä Keitin

      Olen lukenut testin mutta en muista missä oli, se Boschin malli on se malli jossa on irroitettava vesisäiliö valmistettu saksassa ja huippu keitin, aikaisempi Boshin vastaava malli voitti kahvinkeitinvertailun Tm/2001, tämä uusi malli on erinäköinen, vesisäiliö on suppilon mallinen, kätevä peli se on ja sitä saa automaattisella virrankatkaisulla sekä ilman.

      • RaineJ

        Minulla oli ennen Bosch irrotettavalla vesisäiliöllä. Se oli erittäin hyvä! Mutta ajan saatossa vesisäiliön ja keittimen välinen tiiviste petti ja vedet tuli pöydälle.

        Nyt on Moccamaster. Keittimen nopeus ja tasalaatuisuus ovat hyviä. Sekoittava kansi, ainakin mielikuvatasolla, parantaa kahvin makua.


      • uuden ostaja

        Eikö kukaan muista lehteä ja numeroa?

        Tai toiseksi tulleen merkkiä ja mallia?


    • Jaarros

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      200
      4363
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      42
      2006
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      61
      1667
    4. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      133
      1353
    5. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      358
      1337
    6. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      93
      959
    7. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      26
      913
    8. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      889
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      170
      818
    10. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      186
      696
    Aihe