Harkitaan Topfiel 5100pvr HDMI

kaapeliin

Olen harkinnut Topfield 5100 pvr HDMI boxin ostoa.Kannattaako?? Siinä näyttää olevan mm. naksumis ongemia ja nauhotettujen ohjelmien häviämistä.. Televisio on Panasonic TX-28LD4F. Onko kellään ollut näitä käyttäessä naksumista (scart-liitäntä)?

Muiden valmistajien saman tasoisista boxeista kommentteja..?

3

907

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moni tosin ostaa antenniboksin ja katsoo sisäantennilla tai ikkunanlauta-haravalla. Boksi on helppo kuljettaa esim mökille. (On paljon kevyempi kuin telkkari) ja Topfield TF 5100 käy mökin vanhaan mustavalkotelkkariin. (RF-modulaattori löytyy ainakin minun mallista, ilman HDMI:tä)

    • täällä...

      Itselläni on kyseinen Topfieldin boxi ja pientä vikaa on alkanut viime viikkoina ilmenemään, mm. jumiutumista ja normaalia kovempaa käymisääntä ja tuossa yhtenä päivänä koko kovalevy tyhjeni jumiutumisen jälkeen! Naksumisongelmaa on kuulemma ollut yhdellä tuttavalla, mutta ei tuolla tv-tyypillä pitäisi mitään merkitystä asiaan olla.

    • hanska

      Mulla oli itellä toi mainitsemasi vehje tuossa keväällä. Pelas kaks viikkoo ja sen jälkeen takuuhuoltoon (jossa vaihdettiin mm. kiintolevy)Oli juuri noita mainitsemiasi oireita. Oon tämmönen tavallinen tallaaja ja koin Toppyn päivittämisen myös hankalaksi. Hommasin viime viikolla Procaster pvr6300 vehkeen. Mun mielestä kaikin puolin parempi vehje kuin tuo Toppy. Ja päivittäminenkin onnistu n.minuutissa.Suosittelen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      181
      1238
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      654
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      566
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      305
      566
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      539
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      520
    Aihe