Poliisi ei osaa

kuin pysäytellä ja jahdata mopopoikia.
8699
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ihmettelen lausuntoasi, osasivathan he ottaa sinunkin moposta kilvet, kirjoittaa sakon, ottaa korttisi kuivumaan ja vielä antaa valvontailmoituksen jonka kanssa menet katsastuskonttorille katsastamaan moposi uudestaan.

Äänestä
  • Ja, fiksuimmat poliisit osaavat ilmoittaa moposta vielä verottajalle, joka lätkäisee virittelystä korotetun moottoriajoneuvoveron, kieh, kieh.

    Äänestä

  • mikä kohta jäi epäselväksi, eikö poliisin planntu ymmärrä luettua:)juuri niinhän minä sanoinkin että eivät osaa muuta kuin pyydystää mopopoikia...OIKEAT konnat kusee poliisin kintuille:DDD

    Äänestä

Tottahan se on, että nykyisellä poliisin liikennevalvonnalla ei ole mitään tekemistä liikenneturvallisuuden kanssa. Senhän osoittaa jo tilastotkin.
Poliisi puuttuu vain asioihin mistä saa helposti rahaa valtion kassaan.
Siis mahdollisimman siistillä työllä paljon "rikollisia" kiinni. Mopopojat on hyvä saalis, samalla poliisi pääsee vähän pullistelemaan nuorille. Myös nämä provosoinnit ylinopeuksiin on tuottoisaa, eli hiostetaan SKODA:lla takapuskurissa. Palveleekohan tommonen jotenkin liikenneturvallisuutta. Näitä rahastusesimerkkejähän riittää.

Äänestä
  • Se on tietysti sinun mielipiteesi, mielipiteitä on suomessa yli 5,2 miljoonaa. Eipä tuo sinun mielipiteesi mikään kovin tyrmäävä ollutkaan, enemmän hellyyttävä pikkupoikamainen mielenilmaus. Ota maitoa ja laita peukalo takaisin suuhun.

    Äänestä

  • Apina sinun lisäksesi kirjoitti:

    Se on tietysti sinun mielipiteesi, mielipiteitä on suomessa yli 5,2 miljoonaa. Eipä tuo sinun mielipiteesi mikään kovin tyrmäävä ollutkaan, enemmän hellyyttävä pikkupoikamainen mielenilmaus. Ota maitoa ja laita peukalo takaisin suuhun.

    Poliiseja on aivan liikaa ja kun isoja konnia on vaikea saada kiikkiin, niin mopopojat ovat poliiseille helppoa riistaa. Samalla he pääsevät vittuilemaan ja machoilemaan mm. esillä olevilla pistooleillaan ja kuluttamaan työaikaa lapselliseen pikku puuhasteluun veromaksajien rahoilla.
    Suurimalla osalla poliiseista on paha asennevamma, jota on helpointa osoittaa pikkupojille, jota eivät tiedä oikeuksistaan mitään.

    Monet virkaintoiset poliisit kyttäävät mopopoikia jopa vapaa- aikoinaan, niin huvittavaa porukkaa he ovat.

    Poliiseiksi ryhtyvätkin etupäässä kouluissa ja kaveripiireissä kiusatut reppanat, joista virkapuku ja kuviteltu valta saavat esiin aivan uusia piirteitä.

    Äänestä

  • Esitähän tuo mopopoikaväite niiden mopopoikien vanhemmille, jotka ovat saattaneet lapsensa hautaan vaikkapa parin vuoden sisällä.
    On ne viritetyt ja jarruttomat ja peilittömät mopot oikea tutvallisuusriski ainakin niille mopopojille itselleen. Eikä niistä kolahda valtion kassaan kummoisiakaan ropoja.

    Äänestä

Sinulta se ei mikään pysy salassa. Johan uutisen jymäytit! Mene ostamaan sitä hamekangasta ja pienempiäsi kiusaamaan. Vaikutat tosi kovalta ja fiksulta tyypiltä.
Tuollaisen varmaan kannattaisi perustaa ihan oma palsta tänne 24:een.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitään muuta kirjoitti:

kuin pysäytellä ja jahdata mopopoikia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu