Hei!
Tarvitsisin pahvilaatikoita (A4-kokoisia) ja muovipusseja jotka on tarpeeksi vahvoja. Mistähän täältä Kajaanista löytyisi sellaisia? Posti on liian kallis.
Tarvitsisin pahvilaatikoita (A4-kokoisia) ja muovipusseja jotka on tarpeeksi vahvoja. Mistähän täältä Kajaanista löytyisi sellaisia? Posti on liian kallis.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nykään ainakin isommat marketit laittavat suoraan tyhjiksi menneet laatikot puristimeen paalattavaksi eikä ehjiä laatikoita jää ollenkaan. Näin tekee mm. Citymarket ja Prisma.
Tietysti jos myyjät ovat juuri täyttämässä hyllyköitä, niin saattaa tuurilla saada ehjiä laatikoita. Kerran sain pahvilaatikkoja Prismasta, kun satuin paikalle hyllyn täytön aikaan.
Raatihuoneentorin S-marketista olen joskus saanut pahvilaatikoita. Kannattaa ehkä kysellä pienemmistä kaupoista.
Tarkoitin ihan tällaiseen postin kautta lähettämiseen. Eli siis käyttämättömiä siistejä esim valkoisia laatikoita :)
Kiitos kuitenkin neuvosta :)
soveltuvia pahvilaatikoita.Googlettamalla löytyy.
Laitoin tilauksen menemään. Kävin kiertelemässä Kajaanin kauppoja ja eihän täältä tuollaisia löydy.
Kiitoksia paljon!
ainaskii ennenvanhaan käytti.