Aileen Wuornos

Neljä elokuvaa?

kuulin että Aileen Wuornosista on tehty Monsterin lisäksi kolme muutakin elokuvaa. Tietääköhän joku minkä nimisiä ne ovat ja mistä ne saisi käsiinsä?

5

2303

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puuttuvat

      Monster 2

      Monster 3

      Monster 4

      Finkinosta niitä saa.

    • nämä

      Aileenista on tehty vuonna '92 TV elokuva Overkill:The Aileen Wuornos story, pääosissa Jean Smart ja Park Overall.
      Nick Broomfield on taasen tehnyt dokumentit Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer(1992) ja Aileen: Life and Death of a Serial Killer(2003).
      Overkillistä en tiedä, mutta molemmat dokumentit löytyy yksissä kansissa ainakin dvdpuresta importtina ilman tekstityksiä. Niitä on ainakin joskus ollut myynnissä suomiteksteilläkin ja huomattavasti halvemmalla.

    • Anonyymi

      Jostakin noista minulla on DVD. Faktoihin verrattuna se elokuva on pelkkää soopaa. Aileenin isoisä Lauri W oli minun neljäs serkkuni ja siksi olen ottanut asioista selvää.

      • Anonyymi

        Oliko pedo?


    • Anonyymi

      Aileen oli lapsi, joka sairastui!
      Aileenin tarina on väärinkirjoitettu leffassa, kun suojellaan raiskaajua ja pedofiileja! Aileen oli lapsi, kun joku läheinen tuttava raiskasi hänet ja perhe ajoi Aileenin pois kotoa, kun hän oli vielä lapsi. Tästä näkökulmasta olisi hyvä myös tehdä elokuva.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      145
      1404
    2. 74
      1254
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      105
      1016
    4. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      50
      945
    5. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      78
      832
    6. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      811
    7. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      40
      808
    8. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      115
      678
    9. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      673
    10. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      77
      663
    Aihe