kuulin että Aileen Wuornosista on tehty Monsterin lisäksi kolme muutakin elokuvaa. Tietääköhän joku minkä nimisiä ne ovat ja mistä ne saisi käsiinsä?
Aileen Wuornos
5
2203
Vastaukset
- puuttuvat
Monster 2
Monster 3
Monster 4
Finkinosta niitä saa. - nämä
Aileenista on tehty vuonna '92 TV elokuva Overkill:The Aileen Wuornos story, pääosissa Jean Smart ja Park Overall.
Nick Broomfield on taasen tehnyt dokumentit Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer(1992) ja Aileen: Life and Death of a Serial Killer(2003).
Overkillistä en tiedä, mutta molemmat dokumentit löytyy yksissä kansissa ainakin dvdpuresta importtina ilman tekstityksiä. Niitä on ainakin joskus ollut myynnissä suomiteksteilläkin ja huomattavasti halvemmalla. - Anonyymi
Jostakin noista minulla on DVD. Faktoihin verrattuna se elokuva on pelkkää soopaa. Aileenin isoisä Lauri W oli minun neljäs serkkuni ja siksi olen ottanut asioista selvää.
- Anonyymi
Oliko pedo?
- Anonyymi
Aileen oli lapsi, joka sairastui!
Aileenin tarina on väärinkirjoitettu leffassa, kun suojellaan raiskaajua ja pedofiileja! Aileen oli lapsi, kun joku läheinen tuttava raiskasi hänet ja perhe ajoi Aileenin pois kotoa, kun hän oli vielä lapsi. Tästä näkökulmasta olisi hyvä myös tehdä elokuva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1313817Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va201783Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos321642Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3101468Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu201423Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi421356Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy771009Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti161004Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä127964- 74888