Aileen Wuornos

Neljä elokuvaa?

kuulin että Aileen Wuornosista on tehty Monsterin lisäksi kolme muutakin elokuvaa. Tietääköhän joku minkä nimisiä ne ovat ja mistä ne saisi käsiinsä?

5

2185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puuttuvat

      Monster 2

      Monster 3

      Monster 4

      Finkinosta niitä saa.

    • nämä

      Aileenista on tehty vuonna '92 TV elokuva Overkill:The Aileen Wuornos story, pääosissa Jean Smart ja Park Overall.
      Nick Broomfield on taasen tehnyt dokumentit Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer(1992) ja Aileen: Life and Death of a Serial Killer(2003).
      Overkillistä en tiedä, mutta molemmat dokumentit löytyy yksissä kansissa ainakin dvdpuresta importtina ilman tekstityksiä. Niitä on ainakin joskus ollut myynnissä suomiteksteilläkin ja huomattavasti halvemmalla.

    • Anonyymi

      Jostakin noista minulla on DVD. Faktoihin verrattuna se elokuva on pelkkää soopaa. Aileenin isoisä Lauri W oli minun neljäs serkkuni ja siksi olen ottanut asioista selvää.

      • Anonyymi

        Oliko pedo?


    • Anonyymi

      Aileen oli lapsi, joka sairastui!
      Aileenin tarina on väärinkirjoitettu leffassa, kun suojellaan raiskaajua ja pedofiileja! Aileen oli lapsi, kun joku läheinen tuttava raiskasi hänet ja perhe ajoi Aileenin pois kotoa, kun hän oli vielä lapsi. Tästä näkökulmasta olisi hyvä myös tehdä elokuva.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      97
      3988
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3347
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      131
      2658
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      236
      2151
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      92
      1919
    6. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      100
      1863
    7. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      21
      1819
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      115
      1648
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1321
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1242
    Aihe