Te jotka käytätte paljon piilareita, kertokaa kokemuksia?
Mitä linssiä käytätte? Miten usein?
Monesko vuosi menossa?
Käyttekö silmälääkärillä?
Onko kaikki ok?
Kommentteja!
Mitä linssiä käytätte? Miten usein?
Monesko vuosi menossa?
Käyttekö silmälääkärillä?
Onko kaikki ok?
Kommentteja!
Vastaukset 1
Vanhimmat
Olen käyttänyt piilareita nyt kaksi vuotta. Ensin käytin vuoden kertakäyttölinssejä, Tähti Optikon Eyes4you-merkkisiä. Sitten tilasin netistä Focus Dailies-merkkisiä, ihan samanlaisia olivat.
Vuosi sitten hankin kuukausipiilarit. Tähtioptikolta nämäkin (täällä korvessa muita liikkeitä ole), merkkinä eyes4you bioxy 860. Ovat biotooniset ja asfääriset.
En käy silmälääkärillä, käyn Tähti Optikolla. Nyt en ole vuoteen käynyt tarkastuksessa, tarkoitus mennä tässäkuussa. Kaikki ainakin tuntuu olevan ok. :) Alussa oli tosi hankala oppia laittamaan silmään, mutta sitten kun oppi, niin helppoa on. Joskus vieläkin, jos on hermostunut, niin joutuu vähän aikaa sohraamaan, että menee hyvin silmiin. Kokemukset kuitenkin hyviä. Ainoa vaan, että lähelle ei ole mukava katsoa, kun miinusta kuitenkin -3.25.