Soneran pc-pakettien omistajat, kokemuksia koneenne pelien suorituskyvystä Ati radeon xpress 1100 128mt/max 256mt(intergroitu) näytönohjaimella? Mitkä pelit toimii ja kuinka hyvin/huonosti? Ja millainen kone sulla muuten on? Omani(tulossa)amd athlon 64 x2 4000 , yllä mainittu näyttis, 1024ddr2 ym.
Kellään kokemuksia?
Mdadada
2195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Integroidulla piirillä ei koskaan pelata uusia pelejä, viimeistään hidas muistikaista rajoittaa pelitehoja liiaksi.
----
Xpress 1100:
GPU:300MHz
Muistit: 400MHz
Vertex-yksiköitä: 0
Pixel-yksiköitä: 2
TMU-yksiköitä: 2
ROPja: 2
Tehoissa menee Geforce 256 - Geforce2 tasoon, nämä olivat uusinta uutta n. 8 vuotta sitten.
Itsellä on Xpress 200 - mikä on ominaisuuksiltaan muuten samanlainen, mutta muistien kellotaajuuksissa häviää karvan verran. Eipä tuolla kannta koittaa alle 5 vuotta vanhoja pelejä.
Ei ole tarkoituskaan pelata uusia pelejä...vanhemmatkin ajavat hyvin asiansa. Esim.call of duty(kuulemma pyörii hitaammallakin paketilla)..vielä näyttiksestä, tuo xpress on atin sivujen mukaan n.33% nopeampi kuin x200..tietoa kuinka vanha ohjain tämä xpress 1100 on? Vm?