Onkos kellään omassa Glockissaan äänenvaimenninta? Pitkään olen haaveillut ko. kapineesta, mutta tahtoisin kuulla hieman kokemuksia ennen ostopäätöstä. B&T:ia monet kehuuvat Glockissa toimivan, mutta se hinta ompi sit hieman suolainen.
Joten, kertokaapa mielipiteenne.
Glock 17 pro + äänenvaimennin
7
8196
Vastaukset
- kaapunnipoeka
kuttaperkkapössykkää iänevaementja! No halusahha onnii jokkaesella. Elä kumminkaa alota rojektia enne ku onnii iha pakko.
- savon mies 12
Tuommoseen kumipyssyyn soppii vanaha venäläenen vaementaja nelejäkymmenluvulta. Purkki minkä sisällä ja piässä on kumiset kalavot. Kestee muutaman laakauksen ja sitten uutta kumija.
Onnee vuan rojektiis.
- ....
itelläni glock 34. meinasin myös hankkia siihen äänenvaimentimen ja pitkään tutkailtuani sain selville että ainut äänenvaimennin mikä todella toimii tuossa aseessa on hinnaltaan about 800-900e. tulin siihen tulokseen että fiksumpaa ostaa toinen ase sen 34:n kaveriksi. ostin ruger mk3 .22. toimii äänenvaimentimella kuin unelma ja hintaa tuli yhteensä 500e.
- kaapunnipoeka
On semmonennii missä lotrataa veen kanssa. Ee muute toemi se kumrinkulavaementajakkaa Lokkiloessa. Kyllähä tietennii niitä rikuloeta leekkoes kumipaskalla, mutta vaementaja toemii parraate vua kivärilöessä
- Lidingö Hills 909303
kaapunnipoeka kirjoitti:
On semmonennii missä lotrataa veen kanssa. Ee muute toemi se kumrinkulavaementajakkaa Lokkiloessa. Kyllähä tietennii niitä rikuloeta leekkoes kumipaskalla, mutta vaementaja toemii parraate vua kivärilöessä
No. Sanokoon kaupunkipoika(?) mitä vaan, meinaan ostaa Glockiini äänenvaimentajan. Tiedän kyllä että se ei ole ihan ilmainen, mutta hintaahan tässä en tiedustellu. Kyselin kokemuksia yhdistelmästä. Glockiani en vaihda, sillä olen niin tykästyny siihen. Ehkä jos johonkin toiseen pistäis lupapaperit vireille, mutta se onkin jo sit eri asia..
- kaapunnipoeka
Lidingö Hills 909303 kirjoitti:
No. Sanokoon kaupunkipoika(?) mitä vaan, meinaan ostaa Glockiini äänenvaimentajan. Tiedän kyllä että se ei ole ihan ilmainen, mutta hintaahan tässä en tiedustellu. Kyselin kokemuksia yhdistelmästä. Glockiani en vaihda, sillä olen niin tykästyny siihen. Ehkä jos johonkin toiseen pistäis lupapaperit vireille, mutta se onkin jo sit eri asia..
hiljase ja toemivannii pistoolin, pittää melekee ostoo kertalaakaas taettuva tae pulttilukkopistool.
- RessuJussi
JUU.toimii klokissa vaimennin..kierre on left ja löytyy muitakin kuin B&T joka on kallis..ihan suomalaista löytyy hintal. 300€uroa..
itsellä Glock m19 ja aion hankkia sorbiinon..näillä palstoilla vain pa-porukka heittää hiekkaa rattaisiin kun ittellä heillä ei ole kun joku tozin kertalaakeva piekku tai joku 12gal IJ-18 haulikko..näin on..eivät tiedä urheiluammunnasta yhtään mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1723375Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732161Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii542097- 421988
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3941091Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1151015- 46889