Onkos kellään omassa Glockissaan äänenvaimenninta? Pitkään olen haaveillut ko. kapineesta, mutta tahtoisin kuulla hieman kokemuksia ennen ostopäätöstä. B&T:ia monet kehuuvat Glockissa toimivan, mutta se hinta ompi sit hieman suolainen.
Joten, kertokaapa mielipiteenne.
Glock 17 pro + äänenvaimennin
7
8521
Vastaukset
- kaapunnipoeka
kuttaperkkapössykkää iänevaementja! No halusahha onnii jokkaesella. Elä kumminkaa alota rojektia enne ku onnii iha pakko.
- savon mies 12
Tuommoseen kumipyssyyn soppii vanaha venäläenen vaementaja nelejäkymmenluvulta. Purkki minkä sisällä ja piässä on kumiset kalavot. Kestee muutaman laakauksen ja sitten uutta kumija.
Onnee vuan rojektiis.
- ....
itelläni glock 34. meinasin myös hankkia siihen äänenvaimentimen ja pitkään tutkailtuani sain selville että ainut äänenvaimennin mikä todella toimii tuossa aseessa on hinnaltaan about 800-900e. tulin siihen tulokseen että fiksumpaa ostaa toinen ase sen 34:n kaveriksi. ostin ruger mk3 .22. toimii äänenvaimentimella kuin unelma ja hintaa tuli yhteensä 500e.
- kaapunnipoeka
On semmonennii missä lotrataa veen kanssa. Ee muute toemi se kumrinkulavaementajakkaa Lokkiloessa. Kyllähä tietennii niitä rikuloeta leekkoes kumipaskalla, mutta vaementaja toemii parraate vua kivärilöessä
- Lidingö Hills 909303
kaapunnipoeka kirjoitti:
On semmonennii missä lotrataa veen kanssa. Ee muute toemi se kumrinkulavaementajakkaa Lokkiloessa. Kyllähä tietennii niitä rikuloeta leekkoes kumipaskalla, mutta vaementaja toemii parraate vua kivärilöessä
No. Sanokoon kaupunkipoika(?) mitä vaan, meinaan ostaa Glockiini äänenvaimentajan. Tiedän kyllä että se ei ole ihan ilmainen, mutta hintaahan tässä en tiedustellu. Kyselin kokemuksia yhdistelmästä. Glockiani en vaihda, sillä olen niin tykästyny siihen. Ehkä jos johonkin toiseen pistäis lupapaperit vireille, mutta se onkin jo sit eri asia..
- kaapunnipoeka
Lidingö Hills 909303 kirjoitti:
No. Sanokoon kaupunkipoika(?) mitä vaan, meinaan ostaa Glockiini äänenvaimentajan. Tiedän kyllä että se ei ole ihan ilmainen, mutta hintaahan tässä en tiedustellu. Kyselin kokemuksia yhdistelmästä. Glockiani en vaihda, sillä olen niin tykästyny siihen. Ehkä jos johonkin toiseen pistäis lupapaperit vireille, mutta se onkin jo sit eri asia..
hiljase ja toemivannii pistoolin, pittää melekee ostoo kertalaakaas taettuva tae pulttilukkopistool.
- RessuJussi
JUU.toimii klokissa vaimennin..kierre on left ja löytyy muitakin kuin B&T joka on kallis..ihan suomalaista löytyy hintal. 300€uroa..
itsellä Glock m19 ja aion hankkia sorbiinon..näillä palstoilla vain pa-porukka heittää hiekkaa rattaisiin kun ittellä heillä ei ole kun joku tozin kertalaakeva piekku tai joku 12gal IJ-18 haulikko..näin on..eivät tiedä urheiluammunnasta yhtään mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1963959Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t562807Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per871401Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181276Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101219Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20201011- 46974
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt228924- 48921
Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107706