Detroit

Anna

Detroitiin on päästävä!
Joten tietääkö kukaan voiko Suomesta lentää suoraan Detroitiin? Jossei niin minkä maan/maiden kautta? Ja jos joku on ollut niin kokemuksia, huonojakin (ja varottavia), otetaan mielellään vastaan! Vaikka päätäni ei mikään käännäkään. :)
Amerikkalaisilla hotellien nettisivuilla ei mainittu ollenkaan hintoja, mistähän moinen? Jos tiedätte jonkun hyvän saitin joissa hintoja voi vertailla, olisin erittäin kiitollinen.

6

863

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hki

      Ainakin KLM/Northwest Airlines lentää Detroitiin Amsterdamista, siellä on tosi helppoa vaihtaa konetta.

      Katso hotellien hintoja esim. www.orbitz.com, siellä ainakin pitäisi löytyä hinnat.

    • keskilannessa asuva

      Taasko naita rap-teineja? Detroit ei edelleenkaan ole mitenkaan hohdokas kaupunki, vaikka niista ihanista elokuvista (IIK!) sellaisen kuvan ehka saakin.

      • DingDongDaddy

        Detroit on räppiparatiisi. Kaikki sinne menevät teinit riistetään kaduilta räppilevyjä kyhäämään ja USA:n räppiteollisuudella on huutava pula suomalaisella junttiaksentilla räppiään kimittävistä pullamössöteineistä.


      • Anna
        DingDongDaddy kirjoitti:

        Detroit on räppiparatiisi. Kaikki sinne menevät teinit riistetään kaduilta räppilevyjä kyhäämään ja USA:n räppiteollisuudella on huutava pula suomalaisella junttiaksentilla räppiään kimittävistä pullamössöteineistä.

        Niinkö???
        No, sithän mulle aukenee ura sieltä. Ei ihan turha reissu. :)
        Mut hei... Toi on aika säälittävää mollaamista. Menkää pliis vähän itseenne. Mikä ihme suomalaisia oikein vaivaa? Ei voi yhtään antaa toisten olla ilosia ja onnellisia vaan koitetaan kaikin keinoin latistaa. Tästä vois alottaa vaikka uuden keskustelun... :/


      • Anna

        En todellakaan ole rap-teini! Enkä teini enää muutenkaan... Inhoan rappia. Muutama hyvä rockbändikin sieltä löytyy, tiedoks vaan.


    • Anonyymi

      mua kiinnostas joskus kokea detroit mutta autoteollisuuden kannalta esim fordin vanhat tehdashallit

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      285
      1164
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      286
      1028
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      920
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      889
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      839
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      74
      818
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      108
      692
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      561
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      508
    Aihe