berni

onko totta että berni on sairas rosu siis lonkat on usein huonot ja niiöllä on kuulemma lyhyt elin ikä pittääkö paikkansa
2413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lonkkavikoja lähes kaikilla suuremmilla roduilla. Omat bernini ovat eläneet 11- ja 12-vuotiaiksi, mikä on mielestäni melko pitkä ikä suurikokoiselle rodulle...

Äänestä

ukolla ainakin joka on nyt 3 täyttävä niin on A-lonkat ja 0-kyynärätkin, eli ei kovin vikainen kaveri...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko totta kirjoitti:

onko totta että berni on sairas rosu siis lonkat on usein huonot ja niiöllä on kuulemma lyhyt elin ikä pittääkö paikkansa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu