"kokkareiset" puklut

Mistähän on kyse jos pulauttelut on välillä sellaisia vähän kokkareisia? Näyttää samanlaiselta kuin vanhentunut maito tai kerma... Poika, 3,5kk on korvikkeella eikä saa vielä muuta kuin maitoa.
3500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ihan normaalia. Välillä tulee semmoisia pukluja. Meillä niitä sanotaan "maidon kuoriksi".

Äänestä

tulee väillä meilläkin. Ne on tollasia sillon kun se maito on jo jonkun aikaa ollu siellä vatsassa...

Äänestä

"hökkeli piimämäisiä" ;) eli kokkareisia pukluja myös silloin tällöin.Välillä pulauttaa ihan kirkasta mahanestettä,mutta ei haitallista kuulemma sekään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äiti76 kirjoitti:

Mistähän on kyse jos pulauttelut on välillä sellaisia vähän kokkareisia? Näyttää samanlaiselta kuin vanhentunut maito tai kerma... Poika, 3,5kk on korvikkeella eikä saa vielä muuta kuin maitoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu