lagunan väri..

Mistä saa rellun valkoista väriä kun hartmanilla ei ollut edes? Pitäis laitta lagu myynti kuntoon että vaihdosta saa enempi.
2548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

siis huonosti korjattua vanhaa valkoista lagua.
Vie ammattilaisella laitettavaksi, niin ei seuraava omistaja pillitä täällä herkästi ruostuvasta valkoisesta renusta.

Äänestä

Miten niin herkästi ruostuvasta valkoisesta Lagunasta? Minulla oli 5 vuotta valkoinen -94 Laguna, vaihdoin sen viime elokuussa muuhun merkkiin. Ruostetta siinä ei ollut yhtään. Ja minun huolto/pesumetodi on ollut, että auton pintaan ei TULE likaa/paskaa ikinä niin paljon että se haittaisi operointia/ajamista. Sade tai lammikot huuhtelee tarpeeksi. Siis korkeintaan kymmenen kertaa pesin tuona aikana ko. autoa. Ruostetta ei missään. Nykyisestä kotterosta en tuon testin jäljiltä menisi takuuseen. Minun käsitykset rapeista ranskalaisista Laguna muutti täysin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


relluwoman kirjoitti:

Mistä saa rellun valkoista väriä kun hartmanilla ei ollut edes? Pitäis laitta lagu myynti kuntoon että vaihdosta saa enempi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu