Onko kukaan tehnyt ostoksia kys. nettikaupassa?
www.koffer-direkt.de
Kyseessä siis saksalainen nettikauppa, laukut muutaman kympin halvempia kuin täällä kotisuomessa. Kaipaisin kokemuksia kaupan sujumisesta.
Kiitos!
koffer-direkt.de
3
1494
Vastaukset
- Uusi matkalaukku
Hei,
Onkohan kenelläkään kokemusta tuosta linkistä, eli www.koffer-direkt.de? Siellä haluamani matkalaukku olisi 80 € halvempi kuin Suomessa halvin löytämäni, ja postituskulut vain 4,95 €.
Sivuilla lukee, että antavat 5 % lisäalennuksen, kun maksat suoraan tilille ("vorkasse"). Voinko minäkin maksaa täältä Suomesta suoraan heidän tilille? Tuleeko siitä jotain kuluja?
En oikein osaa saksaa, eikä sivuja ole englanniksi.- ei rahaa etukäteen
Vor(aus)kassea en voi suositella.
Muutaman kerran huonosäkäisistä kokeiluista oppineena: Raha on kanissa ja tavara muka lähetetty, kunnes asiakas saatarpeekseen odottelusta, peruu kaupan ja pyytää rahat takaisi tililleen. Onneksi molemmilla kerroilla sain hillot takaisin. Ei siis kannata kympin tai parin säästön takia.
Paypal tai luottokortti on paljon selkeämpi ja maksajansuojaa on ihan toisella toisella tavalla kuin tilisiirrossa.
- Sn
Olen tilannut kaksikin matkalaukkua. Samsoniteni olivat huomattavasti halvempia kuin Suomessa. Kaikki toimi loistavasti, laukut tulivat n. viikossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741