Edellisen korimallin 1.3 cdti

Hana

Millainen peli tuo edellsien korimallin 69 hevosvoiman 1.3 cdti on kulkemaan? Nyt olis semmonen kiikarissa. Nykyinen autoni on 1.7d corsa joka on hirvee nuhapumppu eli se olisi lähinnä vertailukohtana.

1

593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jussi-boy

      Olin hiljan lomareissulla espanjassa ja tuli otettua vuokra-autoks tuollanen edellisen korimallin corsa cdti. Ihan kivastihan se kulkee ja vääntö riitti hyvin vuoristoteillä ajeluun. Sellanen aika hyvin kiertävä kone. 140 km/h-nopeudessakin yllättävän vakaa ajaa. Vaihteensiirtokin on aika napakka jos vertaa esim. a- ja b-mallin vectroihin.

      "Siviilissä" ajelen -94-mallisella vectralla, 2.0 16V (136hv). Siihenkin kun vertaa niin voisin ihan hyvin ottaa ko. Corsan seuraavaksi autokseni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      71
      2741
    2. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      147
      2150
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      75
      2030
    4. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      252
      1674
    5. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      69
      1433
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      299
      1374
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      77
      1305
    8. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      38
      1196
    9. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      125
      1115
    10. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      75
      1017
    Aihe