Malpensasta Comoon?

Tietäisikö joku miten pääsee Malpensasta Finnairin aamukoneelta n. klo 10 Como-järvelle julkisilla kulkuyhteyksillä?
3723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Bussilla Malpensasta Milanon rautatieasemalle (kestää n. 45 min, ~ 5 €), sieltä junalla Comon asemalle. Comon suuntaan lähtee junia ainakin kerran tunnissa. Lisää tietoa esim. Trenitalian sivuilla (englanniksi tai italiaksi): http://www.trenitalia.com/en/index.html

Äänestä
  • on tiedossa mutta ajattelin jotain suorempaa yhteyttä kuin kiertää Milanon kautta. Tietääkseni joku bussi menee klo 13 suoraan Comoon mutta siinä olisi 3 tuntia odottelua, aattelin vaan jos pääsisi aikaisemmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lago kirjoitti:

Tietäisikö joku miten pääsee Malpensasta Finnairin aamukoneelta n. klo 10 Como-järvelle julkisilla kulkuyhteyksillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu