Päätin laittaa tänne tämän. No kuitenkin aikaslailla hurjaa ajatella tälläistä.
Mitä mieltä te olette?
http://www.nelonen.fi/ohjelmat/ohjelmatieto-popup.asp?pID=120724
Mitä mieltä te olette?
http://www.nelonen.fi/ohjelmat/ohjelmatieto-popup.asp?pID=120724
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pituuskasvu menee ainakin ihan perseelleen tossa hommas. Noi nuorena ei todellakaan pitäs alkaa mitään painoi nostelee, ja jos toi jotain steroideija käyttää nii menee pääkin sekasin.
oon aina pitänn noita ylipodareita rumina kai kateudesta kiimasena mut ei tuo kyl kauniskaa oo
toi nosti 8 vuotiaana 95 kiloo penkistä. ite 17 ja 70 :P kova kaveri kyl
ei jumalauta sairasta. Ties mitä aineita sille on syötetty, varmaan tuu koskaan saamaan lapsia, murrosikä tuskin alkaa normaalisti, tommoset lihakset tossa iässä aiheuttaa 100% varmuudella jonkinlaisia parantumattomia hermostovaurioita ym. kasvukaan ei tule olemaan normaalia hänen kohdallaan, pätkäksi jää. ja kaikesta tästä kiitos vanhemmilleen.
toivottavasti ei oo nostanu painoja seisaalteen sillä selkä menee noin nuorella äkkiä paskaks ku nostelee painoja ku kasvaa viel pituutta.
ite alotin vasta 16vuotiaana salilla käynnin ja oon kyllä nuorempanakin treenannu mutten painoilla.
Se olis ihmeellisempi jos se olis "Maailman vanhin poika."
on syöttänyt pojalle jotakin lihaksia kasvattavia aineita lapsena (steroideja tai jotain, en oo tutkinu asiaa). katoin tuon dokumentin.
Eipä ole ko. kaveri steroideja napsinut, sehän kävi testeissä eikä mitään löytynyt. Tutkivat luut ja kaiken.
no ei välttämättä steroideja, ei ne oo ainoat aineet. sanotaan nyt, ett lisäravinteita kuitenkin :D
Kuten jo sanottu, pituuskasvu menee ihan vituroilleen. Kyllä sen nyt järkikin sanoo ettei ala bodaamaan ainkaan ennen murrosikää. Urheilua toki pitäisi harrastaa.