Meitä on lähdössä kaksi aikuista ja neljä lasta Riikaan, mutta kuinka onnistuu huonevaraus lisäpedeillä ym. Netin kautta en onnistunut sellaisia toiveita esittämään.
Hotellihuoneiden varaaminen
8
1167
Vastaukset
- mene....
Ottakaa oma huoneisto,saatte halvemmalla ja hyvältä paikalta,Saatte tehdä aamupalat itse omassa keittiössä, tilaa löytyy enemmän jne.
Otettiin tuon kautta,kaikki toimi ok. http://www.accommodationriga.lv/
Löytyy muitakin huoneiston vuokraajia. - mummmoapina
kavereiden kanssa varattiin kyseisen sivuston kautta, jossa käytäntönä oli, että lisä sänky muut erikoistoiveet hoidetaan vasta paikan päällä. Laitoimme kyllä lisähuomautuksiin toiven jo valmiiksi lisäsängystä
- Toimi07
Katso muutaman hotellin oma sähköpostiosoite ja lähetä tarjouspyyntö suoraan niihin. Itse olen näin varannut myös pienelle ryhmälle huoneita. Hinnat ja lisävuoteet on ollut aina niin kuin on sovittu.
- suomestakaan
voin isolle porukalle yhtä huonetta kovinkaan monesta hotellista saada. Huoneet muutenkin pieniä ja max 2 extrapetiä. Tietty jos hotellissa tarkoitukseen varattuja perhehuoneita joissa enemmän tilaa. Ainakin siellä booking.comilla mainitaan hotellin tietojen yhteydessä montako extrapetiä yhteen huoneeseen tai apartmentiin saa. Itsekin suosittelisin sellaista monihuoneista apartmentia.
- onnistuin
hyvin varaamaan huoneet. Meillä oli reissussa kaksi perhettä, ja saimme Guesthouse Lenzistä oikein hyvää palvelua sähköpostitse ja myöskin perillä. Siellä oli perhehuoneita ja mm. huoneisto, jossa olohuone ja kaksi makuuhuonetta, vieressä keittiö omiin kokkauksiin. Edullinen, siisti, ei luksusta, mutta sitä emme hakeneetkaan.
- punkki77
onnistuin kirjoitti:
hyvin varaamaan huoneet. Meillä oli reissussa kaksi perhettä, ja saimme Guesthouse Lenzistä oikein hyvää palvelua sähköpostitse ja myöskin perillä. Siellä oli perhehuoneita ja mm. huoneisto, jossa olohuone ja kaksi makuuhuonetta, vieressä keittiö omiin kokkauksiin. Edullinen, siisti, ei luksusta, mutta sitä emme hakeneetkaan.
multiluxista voi löytyä
- Pariskunta Riga
Onnistunee oikein hyvin kun kirjoitat suoraan hotelliin suoraan ilman näitä ''välikäsiä''.
Monestikin saatte huoneenkin jopa halvemmalla hinnalla.
Me teimme lasten kanssa 2 4 reissun ja heti ensimmäinen hotelli tarjosi loistavaa huoneistoa meille. Hotel Mara esim. keskiväliltä Riga- Jurmala.
Bussi mee 200 metrin päästä ja hyvä palvelu.
Keskustassa taas hotelli Laine oli ok, kun emme halunneet lapsia viedä vanhaan kaupunkiin.- Toisinaan täällä
Varasin viikko sitten huoneen kahdelle kahdeksi yöksi hotellista ja mainitsin hinnan, jonka olin nähnyt jossain varaustoimistossa oliko booking.com(219 €) Vastaus hotellista oli että perushinta on 240 €. Ajattelin vaihtaa hotellia, mutta se onhyvällä paikalla. Eilen hinta tuolta paketilta oli bookingissa 198€.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa1083681Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.292413Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1432065Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.52968- 45861
En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on30830Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen61825Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet5819Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä
Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies94725- 40717