TIETOA KESKUSPÖLYNIMURESTA

minua kiinnostaa KAIKKI kokemukset beamista ja allawaysta--
eroja varusteissa/laadussa.
eroja imutehossa, äänessä, kertokaa hyviä ja huonoja puolia jommasta kummasta...
auttakee amatööriä...
4573
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minulla ollut vain Allaway - c-malli, eli hiljaisempi sisäversio. Eipä ole ollut mahdollista vertailla muihin, kun tuo on kestänyt jo 14 vuotta. Pelannut hyvin, ei vikoja, aika hiljainen. Letku on kestänyt ja pölyt lentäneet taivaan tuuliin, eli tehnyt sen mitä imurin pitää. Eiköhän nuo kaikki ole hyviä, älä turhia mieti. Imuääni letkun päässä on olemassa riippumatta itse koneen äänestä. Tingi halvin, ihan turhaa vertailla ominaisuuksia.

Äänestä

Ainakin Beamissa,ollut laiskassa käytössä 10 vuotta.Lattiasuulakkeen toiminta erityisen kehnoa,roska pitää sille oikein osoittaa ja vaihto kovalta pehmeälle pinnalle kankea,olisivatkohan kehittyneet.

Ei ole veto ihan teollisuusimurin luokkaa mutta eipä pahasti ulvokaan.Mitä suurempi ottoteho,sen parempi.

Äänestä

17 vuotta. Olen ollut tyytyväinen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


APUVA... kirjoitti:

minua kiinnostaa KAIKKI kokemukset beamista ja allawaysta--
eroja varusteissa/laadussa.
eroja imutehossa, äänessä, kertokaa hyviä ja huonoja puolia jommasta kummasta...
auttakee amatööriä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu