Sitä tässä pohdiskelin että, uskallatteko juoda ollenkaan alkoholia kun yritätte tulla raskaaksi? Minua monesti epäilyttää ottaa vaikka yksi siideri saunan päälle jos satunkin olemaan jo raskaana?? Eli siis kannattaako jättää se yksikin siideri pois?
Plussa tsemppiä kaikille!! :)
Alkoholista??
2
515
Vastaukset
- jouluodottelija
sen kummemmin muuttanut elintapojani yrittäessäni raskautua, ehkäpä joskus jätin viinilasin pois esim. vkoa ennen menkkoja, mutta muutoin elin ihan normaalisti. Sitäpaitsi alkiolla on oma ravinnonlähde ensimmäisten viikkojen ajan ennen kuin se muodostaa napanuoran (olisiko ollut joskus vkolla 6 tai 7), jolla se sitten ottaa ravintonsa sinusta. Harvat yltää noin pitkälle raskaudessaan tietämättään siitä eli se siideri ei tee mitään vaikutusta sikiöön ennen sen napanuoran muodostumista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1137247
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985233Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333412Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961501Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?421270