Käykää äänestässä oikeasti

Käykää, please, äänestämässä tuolla kesäkuvakisasa. Sielllä ei ole mitenkään parhaat kuvat kärjessä!
http://www.kuvaboxi.fi/competitionParticipants.html
6582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

mutta kun.......omistan vain primitiivisen lankaliittymän ja matkapuhelinnumero näyttää kuuluvan rekisteröityessä pakollisiin tietoihin.

Oli siellä hienoja otoksia.

Äänestä
  • Oli hienoja, mutta oli aika paskojakin aika paljon!!!

    Äänestä

Kilpailun säännöissä olis parantamisen varaa.
Tekijänoikeuksista ei mainita mitään tai luvattomasta kopioinnista ei muistuteta.

Äänestä
  • "Huomioithan, että sinulla täytyy olla kaikki oikeudet kuviin joita julkaiset ja kuvien tulee olla hyvän maun ja lakien mukaisia..."

    Ja ylipäätään jos joku on nykyaikana niin tyhmä, ettei tajua, että joku voi kopioida nettiin avoimesti laitetut kuvat. on TYHMÄ!

    Kilpailun logiikassa osii kylläkin parantamisen varaa,. Nyt kaikki sotii toisiaan vastaan ja äänestää toistensa kansioita alas.

    Äänestä

  • Jos tekijänoikeuksista ei mainita muuta, kuin että kuvaajalla pitää olla oikeudet niin homam on selvä. Oikeudet on ja pysyy kuvaajalal osallistumisesta huolimatta. Miksi se pitäisi esikseen sanoa?

    Äänestä

Tota ykkössijan saannutta. :/ aika perus jota kuka vaan voi ottaa kirkkaalla päivällä kun menee retkelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


parhaita kuvia!!! kirjoitti:

Käykää, please, äänestämässä tuolla kesäkuvakisasa. Sielllä ei ole mitenkään parhaat kuvat kärjessä!
http://www.kuvaboxi.fi/competitionParticipants.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu