halvin pelikauppa

Mikä pelikauppa on teidän mielestä halvin täällä netissä josta kannattaisi ostaa pelejä?
4914865
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 49

Vanhimmat

konsolinet.fi
huuto.net
jos löytyy luottokortti niin play.com

Äänestä
  • Mun kokemuksen mukaan paras on Amazon http://bit.ly/MW3-Ennakkotilaus hintojen, toimituksen ja luotettavuuden puolesta. Ennakkotilaan sieltä ne pelit mitkä eniten kiinnostaa, ja joskus muutakin pelikamaa.

    Äänestä

www.cdwow.com

(ainutn haitta puoli saattaa olla toimituksessa mutta olen ostellut sieltä paljon pelejä ja cd-levyjä ja ei mitään ongelmia. Paitsi paketit saattaa lytistyä matkalla jolloin tavaroiden kannet ovat huonossa kunnossa, mutta uusia saa aina ilmoittamalla)

Äänestä
  • Tarkoitit kai CDON.com?

    Äänestä

valkeakoskella on ainakin yks... koskiviihde....siellä on pelejä ps2 ps1 pc xbox xbox360 kaikkee halvalla

Äänestä

selviää tietysti vertaamalla hintoja. Ei mikään kauppa ole joka pelissä halvin. Aika usein Pelitalo on halvin. Siis Suomessa.

Äänestä
  • on aina ainakin tampereella se gamehouse www.gamehouse.fi paljon halvempi kuin tilt ja gamestoppi.

    Äänestä

  • Ei tuo pelikauppa kyllä ole halvin, ei todellakaan. gamehousesta sain pojulle pelit ainakin edullisemmin, koska aina pitää tingata! Ja palvelu oli erittäin hyvää kanssa verrattuna tilttien ja varsinkin gamestopin palveluun, eipä tarvi niissä enään käydä!

    Äänestä

  • iskä64 kirjoitti:

    Ei tuo pelikauppa kyllä ole halvin, ei todellakaan. gamehousesta sain pojulle pelit ainakin edullisemmin, koska aina pitää tingata! Ja palvelu oli erittäin hyvää kanssa verrattuna tilttien ja varsinkin gamestopin palveluun, eipä tarvi niissä enään käydä!

    Älkää nyt hyvät ihmiset maksako 15-20€ enemmän suomalaisessa kaupassa. Esim. UK:sta saa ilmaisin postikuluin järjestäen kaikki pelit vähintään 10€ halvemmalla kuin Suomesta.

    Äänestä

  • yksinkertaista. kirjoitti:

    Älkää nyt hyvät ihmiset maksako 15-20€ enemmän suomalaisessa kaupassa. Esim. UK:sta saa ilmaisin postikuluin järjestäen kaikki pelit vähintään 10€ halvemmalla kuin Suomesta.

    yksinkertaista. nimimerkille tämä viesti. kerro yksi esimerkki (www-sivu) mist saa ilmaset postikulut suomeen ja 10€ per hyvä peli.

    Äänestä

  • kiinostunut kirjoitti:

    yksinkertaista. nimimerkille tämä viesti. kerro yksi esimerkki (www-sivu) mist saa ilmaset postikulut suomeen ja 10€ per hyvä peli.

    ei mistään! http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/ katsokaan tuolta pelien hintoja. Nuo prismat, citarit TILT ja gamestop on suomessa kalleimmat paikat aina.

    Äänestä

  • yksinkertaista. kirjoitti:

    Älkää nyt hyvät ihmiset maksako 15-20€ enemmän suomalaisessa kaupassa. Esim. UK:sta saa ilmaisin postikuluin järjestäen kaikki pelit vähintään 10€ halvemmalla kuin Suomesta.

    Just tuollaiset pölvästit jotka tukee ulkomaisia kauppoja! Jos ostaa pelejä silloin tällöin niin ei se 10e ole paha summa kun tukee kotimaista kauppaa.

    Kohta tosiaan on vain joku tilt ja gamestop, sekä nuo tavaratalot ja hinnat on sitten sen mukaisia kaikille,eli kalliit!!! Tukekaa pienempiä pelikauppoja eniten, niissä on kuitenkin halvimmat hinnat ja hyvää palvelua, jos tosiaan vertaa tavarataloihin.

    Äänestä

  • Sepi81 kirjoitti:

    Just tuollaiset pölvästit jotka tukee ulkomaisia kauppoja! Jos ostaa pelejä silloin tällöin niin ei se 10e ole paha summa kun tukee kotimaista kauppaa.

    Kohta tosiaan on vain joku tilt ja gamestop, sekä nuo tavaratalot ja hinnat on sitten sen mukaisia kaikille,eli kalliit!!! Tukekaa pienempiä pelikauppoja eniten, niissä on kuitenkin halvimmat hinnat ja hyvää palvelua, jos tosiaan vertaa tavarataloihin.

    mul ei oo rahaa joten eivoi ostaa pelei :(

    Äänestä

  • köhä kirjoitti:

    mul ei oo rahaa joten eivoi ostaa pelei :(

    On ainakin kiva pieni erikoisliike Game House. Sielä on hyvä palvelu ja ainakin edulliset hinnat kun vertailee tilttiä ja koskarin sitä toista liikettä. Myyjät osaavat neuvoa ja opastaa peleissä, eli varmasti pelaavat kaikki paljon, ei muutoin tuollaista tietoa olisi ollut kun haettiin lahjaksi eri ikäisille pelejä.
    Vertailun vuoksi parissa muussa paikassa olisimme joutuneet maksamaan n. 40-50 euroa enemmän!

    Äänestä

Just tuollaiset pölvästit jotka tukee ulkomaisia kauppoja tai ahvenanmaan veronkierto puljuja jotka ei maksa veroja suomeen stana!
! Jos ostaa pelejä silloin tällöin niin ei se 10e ole paha summa kun tukee kotimaista pelikauppaa!!!

Äänestä
  • hah kyllä mä ainaki ostan halvimmasta paikasta mistä saa... esim play.com , , , cittarissa ja pelikaupoissa joku peli maksaa sen 70 ekeä..sit play.comista voi saada saman 13 eurolla ilman postareita

    Äänestä

  • Nimenomaan tuet sitä suomalaista pelikauppaa ostamalla ahvenanmaalta.
    Mitä vähemmän joudun maksamaan veroja tähän kusetusvalitoon sitä parempi.
    Jos eivät verottaisi joka ikistä asiaa mikä ei heille kuulu, niin voisi harkitakkin veroilla tukemista.

    Äänestä

  • Libertaristi kirjoitti:

    Nimenomaan tuet sitä suomalaista pelikauppaa ostamalla ahvenanmaalta.
    Mitä vähemmän joudun maksamaan veroja tähän kusetusvalitoon sitä parempi.
    Jos eivät verottaisi joka ikistä asiaa mikä ei heille kuulu, niin voisi harkitakkin veroilla tukemista.

    tähän onneksi tulee loppu vuoden vaihteessa, revi sitten siitä!
    EU lainsäädäntö tulee voimaan ja loppu tuo verokikkailu :) :) :)

    Äänestä

...Amazon.co.uk, olen tilannut tuolta jo pari vuotta ja halvaksi tulee.

Äänestä

www.coolshop.com on kaikkein halvin mitä oon
löytäny

Äänestä

onneksi nuo ahvenanmaan veropuljut loppu vuoden alussa, ei kukaan ostele enään uusia pelejä sieltä sen jälkeen. Joka on hemmetin hyvä juttu, muutenkin ihan pelleilyä koko touhu. Sama koskee play.comeja ym, kun EU lainsäädäntö tulee voimaan. Ja muutenkin kun katselin playn hintoja ei se kyllä "halpa" ole millään mittapuulla!

Meidän perhe on aina ostanut ja tukenut pelkästään pieniä suomalaisia pelikauppoja ihan vain periaattenkin vuoksi. 10 eri konsolia ja 5 eri pelaajaa niin aikamoinen potti menee pienille AINA. Ahvenanmaan kauppoja ei tuota, eikä mitään isoja gamestop liikkeitä.

Äänestä
  • to "iskä" taitaa olla tilipussi kunnossa...on varmaan järkee maksaa peleistä n.60euroa kpl.

    Äänestä

  • aarrg kirjoitti:

    to "iskä" taitaa olla tilipussi kunnossa...on varmaan järkee maksaa peleistä n.60euroa kpl.

    helposti, sitä vartenhan töissä käydään ja maksetaan verotkin suomeen. Jos et tiennyt niin verorahoilla tuetaan suomen valtiota! Idiotismia jos maksaa rahansa muualle kuin suomeen jos asuu suomessa. Kansantaloushan siitä kärsii, mutta harvemmin nuoret klopit siitä mitään tietääkään.

    Äänestä

  • näyttäisi olevan kallis paikka sekä ihan tuntematon. En ostaisi.

    Äänestä

KAIKISTA HALVIN PAIKKA ON coolshop.com tai prisma

Äänestä

Amazon, VPD (uudet pelit saa 43€ ilman toimituskuluja, vanhemmista en tiedä)

Äänestä

onneksi tuo ahvenanmaan ym englannista ostettujen pelien verovapaa myynti loppuu vuoden vaihteessa, on sitä odotettukkin :)
Siinä sitten on hinnat joka puolella suurinpiirtein samat.
EU lainsäädäntö tulee voimaan, ahvenanmaalta ei voi noita uutuuspelejä joita nyt saa hetken vielä 42-44 eurolla ostaa jatkossa. Ja tulee koskemaan play.comeja ym veronkierto paikkoja. ONNEKSI.

Äänestä
  • Jeh nauran kun pääsen kauppaamaan modattuja xboxeja sekä ohjeita pelien lataamisiin. :)

    Äänestä

  • LT3.0 kirjoitti:

    Jeh nauran kun pääsen kauppaamaan modattuja xboxeja sekä ohjeita pelien lataamisiin. :)

    ilmoitan ainakin huutonetin kautta keltaisen pörssin kaikki modatut koneet varsinkin neuvojat aina http://antipiracy.fi/ joskus nekin osaa hommansa...

    Äänestä

steam, mutta vain kun on ale, niin kuin esim kesäisin

Äänestä

Suosittelen seuraavia sivuja ja kannattaa muutenkin zekata nää sivut!!! Eli:

VPD [Saa hyviä käytettynä]
CDON.COM [Jos uudet kiinnostaa ja saa hyviä tarjouksia]
Puolenkuunpelit (Joskus saattaa löytää hyviä löytöjä! Muuten melko kallista)
Amazon Ei kokemusta
Konsolinet [ Yhtä hyvä kuin VPD ]

Äänestä
  • VPD -Vitun kallis, osta käytetyt huutonetistä.


    Itse ainakin ostan modatun boxin viimeistään kun noiden pelien hinnat nousee ens vuonna, niin ei tarvitse käyttää muuhun rahaa kun tyhjiin dvd levyihin kun poltan kaikki pelit.

    Luulen että näin tekee moni muukin kun pelien hinnat nousee 60€/kpl, alle 1pelin hinnalla saat jonkun modaaman xboxisi niin että voit vaan ladata pelit netistä jatkossa ilmaiseksi.

    Äänestä

Steamia suosittelen. Syysalet paraikaa käynnissä. Esim. Batman Arkham City on -75% alennuksessa maksaa 7,49€ vielä 23h ajan. Kello 21 kirjotan tätä.

Äänestä

tietääks kukaan missä myydään ps1 pelejä HALVALLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

www.gamehouse.fi on ainakin ollut todella edullisilla hinnoilla ennakkooon varattujen pelien osalta, aina tarjouksia, ja halvalla käytettyjä pelejä joissa omalla osallani on ollut melkein kaikki kuin uusia. Tilailen ps3:lle pelit siis ja wii uun pelejä tyttökaverille.Kokemuksena voin sanoa että todella nopeat toimitukset, parit ennakkopelit tuli jopa parikin päivää etuajassa, suosittelen tutustumaan muutenkin valikoimaan.

Äänestä

www.game.co.uk
www.play.com
www.thehut.com
www.zavvi.com

Muutamia englantilaisia sivustoja joista itse ostan pelit uutena. Halvempaa kuin suomesta eikä mikään EU lainsäädäntö estä. Täysin laillista. Aina vaan parempi kun seuraavan sukupolven Xbox One ei ole aluelukittu joten voi myös eBaysta ostaa vaikka Amerikasta käytetyt pelit.

Käytettyihin peleihin huuto.net suomessa.

Äänestä

Konsolinetistä ite aina tilaan, useimmiten on halvin kauppa. Kandee kuitenkin aina kattoa esim. hintaseurannasta se halvin, koska mikään kauppa ei ole halvin kaikessa. www.konsolinet.fi

Äänestä

Vanhoista kunnon pelikaupoista / erikoisliikkeistä Gamelife on ollut toimiva ja ihan hyvä valikoima:
http://www.gamelife.fi/

Äänestä

Konsolikauppa www.konsolikauppa.fi toimii hyvin.

Äänestä

On ihan hyvä mutta tylsiä pelejä

Äänestä

Steam.

Äänestä

Suomen Pelit Oy

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pelle92 kirjoitti:

Mikä pelikauppa on teidän mielestä halvin täällä netissä josta kannattaisi ostaa pelejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu