mutta jaksavatko nämä naiset enää miellyttää miehiään kotona? esim. sängyssä?
Miellyttämisenhaluiset hakeutuvat
th alalle
9842
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Palstan vakiokommentaattori Sippora on kertonut, että kaikki hoitoalan naiset ovat vähintään kahden lapsen yksinhuoltajia, niin eihän niillä edes ole mitään miehiä kotona.
miehiään töissäollessaan. Potilaille kyllä nyökytellään, muttei omille läheisille, ainakaan miehelle. Haluavat alistaa miehensä.
luonnehditaan koko maan suurin ammattiryhmä, n.120 000 hoitajaa.
Kyllä täällä on viisaita ihmisiä.
Mitenkäs mieshoitajien laita on? Hakkaavatko vaimojaan ja lapsiaan kotona alistamisen halusta?
Ei. Mieshoitajathan ovat tunnetusti homoseksuaaleja, joten vaimoa ja lapsia heillä ei silloin ole. Kukaan heteromies ei näet ikimaailmassa kouluttaudu sisarhentovalkoiseksi.
taas yksi joka ei hoitoalasta tiedä mitään...heh
Näin on, käytän työpukua kenkineen kotonakin ja ukko saa kyytiä. Jos se nukkuu sohvalla, käyn kääntämässä, ettei sille tule makuuhaavoja.
Työkavereinani on ollut hetero-, homo- ja transumiehiä. "Vain" yksi heistä hakkasi vaimoaan.
Itse olen lähihoitaja. Enkä todellakaan pyri miellyttämään ihmisiä. Olen vain oma itseni. Hain alalle, koska haluan tehdä ihmisläheistä työtä ja haluan osaltani parantaa mm. vanhusten hoitoa.
Ja ihan vain tiedoksi, että pidän miehenikin täysin tyytyväisenä. En mä itsekään saa töissä minkäänlaista seksuaalistatyydytystä (toivonmukaan ei kukaan muukaan hoitaja) saati sitä rakkautta osakseni.
Ja koska hoitoala on yhäkin naisvoittoinen ja yleensä eron jälkeen lapset menevät äidille, niin alalla saattaa olla muita aloja enemmän yksinhuoltajia. Mutta se ei tee meistä ihmisistä yhtään huonompia!
Ala on raskas lisääntyvineen sairauksineen, mielenterveys- ja päihdeongelmineen ja vanhuksineen. Lisäksi hoitajapula antaa oman lisäyksensä työn raskauteen.
hoitoalalle hakeuduta vain "miellyttääkseen" ihmisiä!!! hoitoalan ihmiset eivät esitä työssään mitään...heillä ei ole kahta roolia töissä ja kotona..töissä ollaan juuri niin oma itsensä kuin kotonakin!! mitähän ihmettä tuollakin meinasit??!!vai meinaatko, että itse vedät työ ja koti roolia??