miten kestää

jukka r

ostamallani bmw r1100 rt on ajettu 146000 tuhatta. onko jotain selkeitä ongelmia tiedossa,on kuitenkin aika moinen lukema kun ennen ajellut japsi vehkeillä.

3

1013

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • r1150r

      Olen toiminut kaverin RT ´96 omahoitajana melkein uudesta saakka. Nyt mittarissa on 135 tkm. Kytkintä on pitänyt pariin kertaan korjata mutta se oli seurausta huollon säätövirheestä aikanaan ja kytkin pääsi luistamaan. Ekalla korjauskerralla emme uusineet kaikkia osia joten paikkoheitto oli paikallaan.
      Muita vikoja ei ole ollut. Eilen kuitenkin otettiin perämurikka irti ja varmuuden vuoksi lähetettiin se Kuvalle, jossa se tarkastetaan ja laakeroidaan uudelleen.

      • kyösti.36

        on vaihdettu perän iso laakeri ja stefa.
        kytkimestä en tiie ajettu tosi pitkiä matkoja tol pyörällä.ollut eläke papalla ennen.


      • kyösti.36

        bensaa noin sataselle kun en oikein oo ehtinyt kokeilla .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      161
      21664
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      43
      8410
    3. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      55
      6135
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      176
      5752
    5. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      29
      4786
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      312
      4467
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      76
      4391
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      78
      4177
    9. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      115
      3740
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      107
      1603
    Aihe