Joku varmasti tietäisi, onko edes mahdollista yhtälö
Windows XP, NOKIA PC-Suite 5.jotain, DKU-5 kaapeli ja ajurit, Nokia 6100. Olen yrittänyt parina päivänä asentaa, mutta PC-Suite:n aloittaessa sanoo itsepintaisesti, että puhelinta ja tietokonetta ei ole yhdistetty.
Windows XP, NOKIA PC-Suite 5.jotain, DKU-5 kaapeli ja ajurit, Nokia 6100. Olen yrittänyt parina päivänä asentaa, mutta PC-Suite:n aloittaessa sanoo itsepintaisesti, että puhelinta ja tietokonetta ei ole yhdistetty.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minulla tietokone tunnisti puhelimen todella tahmeasti, yhdistäminen vei todella kauan tuon kaapelin kautta en tiedä sen enempää miksi. Itse ostin tuon bluetooth tikun ja käyttänyt sitä. Eikä ole ongelmia ollut, kone tunnistaa puhelimen melkeimpä välittömästi.
Päivittäminen ei ainakaan minulla ole tuottanut muuta kuin harmia. Yleensä olen luovuttanut ja poistanut koko paskan. Ei ne ole ihmistä varten. Joskus se puhelimen mukana tullut versio on ollut paras.
asennuksen suomenkielisen PDF-ohjeen mukaan
http://www.nokia.fi/A4313163
Onko sinulla koneella ollut PC-suiten aikaisempi versio? Poista ensin kaikki aikaisemmat kumisaapastiedostot ja -kansiot.
Olen käyttänyt aikaani kyseisen ohjelman toimimattomuuden takia paljon. Se nyt ei vaan yksinkertaisesti toimi. Uusin versio ei toimi. Vanhatkaan versiot eivät toimi kuin takellellellen. Kohta lentää mäkeen tuo kapula. Tilalle ostan vehkeen, johon löytyy todellista ohjelmistotukea.
Kuullostaa tutulta kun yrittää saada tätä Nokian kompuroivaa Symbiania toimimaan yhdessä Windowsin käyttiksen kanssa. Systeemit eivät toimi ja varsinkaan päivityksiä tai tukea ei Nokialta saa mitenkään. Siinä sitten käyttäjä ihmettelee että jääkö lupaukset musiikin yms. siirtämisestä puhelimeen vain lupauksiksi. Veikkaukseni on että tämä tulee olemaan entistä isompi kompastuskivi Nokian maailmanvalloitukselle jatkossakin.
t. nimim. voihan symbian sentään...
voiskos joku kertoo mikä se nokia pc suite on? ja kannattaako asentaa?