GT5 Prologue

Katsokaa mitä grafiikkaa! Varsinkin kuvat missä auto on siinä terassin vieressä, HUH!

http://forums.exophase.com/showthread.php?t=2901

Boksiruikuttajat saavat myös ihastella näitä uskomattomia kuvia. AINOASTAAN PS3 kykenee tämän tasoiseen grafiikkaan.
Ärsyttää kun tuollainen rupulaite kun xbox pyörii jaloissa, no ps3 kyllä kyykyttää boksia niin pahasti, että tämä jää mikrosoftin viimeiseksi räpellykseksi.
92527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ei saatana, ja eikun ps3 kauppaan.

Äänestä

peli grafiikaa! vaikka loota pojat ei sitä halua uskoa. ja vahingon mallinnuksesta ruikuttajat mitä väliä jos autoo ei tule lommoja kun muu ajo fysiikka hakee vertaistaan puhumattakaan lähes fotorealistisesta grafiikasta. voittehan aina laittaa forzaa ja kohta tulevaa pg4 pelittää jä leikkii röpöti röso paska grafiikoilla romu rallia.

Äänestä
  • menee kevyesti ohitse. Kivaa teillä ajella teräsmainosnauha-aitoja päin töps vain ja matka jatkuu kuin mitään ei olisi tapahtunut.

    Hui! pelottaa oikein hirveästi kun Sonyn leirissä tarkkaan syynätyt esirenderöidyt pätkät pyörivät netin syövereissä. Floppyfaneilla on ainakin tekemistä ihailla epärealistista GT5. Tätä uskomatonta putki arcade ajelua,joka ei loista millään osa-alueella.

    Uskomaton tönkkö ajettavuus ja tuskaisen lujat automallit ne kauan puhutut teräsnauhat,jotka eivät hajoa viritetyn panssarikiesin törmäyksestä huolimatta,vaan matka jatkuu vehellellen kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan. Erittäin mahtavaa ajelua:)


    Sitten näitä uusimpia putkikassitukkaisen horon ja Snake vanhan homppelin seikkailuja pääsette seurailemaan joskus hamassa tulevaisuudessa ja tuntemaan kuinka sahalaita haaruksia puristellaan.

    Te saatte varmaankin mielihyvän purkauksia tästä homoseikkailusta ja tuskin maltatte odottaakkaan näitä homosteluja Snake papan seurassa ja Putkikassitukkaisen horon juoksemissa sahalaita metsissä ja raunioiden helmoissa.

    Onnea odotteluille.

    Äänestä

"http://forums.exophase.com/showthread.php?t=2901"

Kun katsoo animaatioiden ja valikkokuvien sijaan kuvakaappauksia pelitilanteista (kuvagallerian 7 ohjaamonäkymää Suzukan radalta), ei voi muuta kuin todeta Forzan veivän voiton selkein numeroin ja vieläpä vauriomallinnuksen kera (joka Gran Turismosta puuttuu).

Maisemien sekä ajoradan yksityiskohdattomuus ja ETENKIN taustapeilin röpöpalikat ovat hilpeää katsottavaa.

Äänestä
  • taisi linkittely kusta pahasti omille nilkoille, kun ohjaamonäkymät paljastavat pelikuvan todellisen laadun :D

    ...ja tuota palikkasuttua sitten pitäisi Sonyn lupauksiin luottaen odottaa vuoteen 2009 asti?

    Kuulkaa, ihan oikeasti; jättäkää uppoava Sony-jolla vielä kun pystytte! :)

    Äänestä

  • eikä ihme! kirjoitti:

    taisi linkittely kusta pahasti omille nilkoille, kun ohjaamonäkymät paljastavat pelikuvan todellisen laadun :D

    ...ja tuota palikkasuttua sitten pitäisi Sonyn lupauksiin luottaen odottaa vuoteen 2009 asti?

    Kuulkaa, ihan oikeasti; jättäkää uppoava Sony-jolla vielä kun pystytte! :)

    tykkäävät palikkaleikeistä. He suorastaan nauttivat siitä ja onhan tämän GT "palikka" 5 lisäksi viellä leegopalikkamies olemassa,eli tämä Snake papparainen,joka on tullut kaapista ulos ja sortunut homoiluun tässä uusimmassa 4 osassa.

    No parempi myöhään kuin ei milloinkaan.

    Äänestä

  • Ja tuolta se näyttääki lopullisessa versiossa? Kyllä nyt tyhmäki näkee, että tuossa kaikki muu on yhtä suttua paitsi autot eli turha vittuilla jostain peilien palikkanäkymistä tai ympäristöstä.
    En ymmärrä miks nämä forzafanittajat vetää aina saman kuluneen kortin hihastaan eli vauriomallinnuksen. Se ei vähennä pelin realistisuutta, vaikka auto ei hajoaisikaan. GT:n ajettavuus on huippuunsa hiottu, eikä se muutu miksikään, meni pelti ruttuun tai ei.

    Mitä nyt oon katsonut Forzan grafiikkaa, niin häviää kyllä niin selvästi GT:lle, että ei mitään jakoa. :D Autojen ajettavuudet ja käyttäytymiset on melko varmasti samaa tasoa eli ainut jossa Forza vie ns. voiton on tuo ylihypetetty vauriomallinnus ja se vasta naurettava onki. En kaipaa yhtään...

    Äänestä

On tullu kuukausi pelattua gt5:n demoa ja täytyy sanoa ettei ostaminen kaduta vaikka rahaa paloikin melkoisesti. Ajettavuuskin on aivan omaa luokkaansa varsinkin ratilla, polkimilla ja playseat penkillä.

Äänestä
  • Enpä ihan usko, että GT5 demoa olet pelannut. Varmaan tarkoitat GT:HD. Ja se on ainoastaan ns. GT4 HD muodossa. GT5 laaja demo tulee vasta vuoden lopussa.:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niitse kirjoitti:

Katsokaa mitä grafiikkaa! Varsinkin kuvat missä auto on siinä terassin vieressä, HUH!

http://forums.exophase.com/showthread.php?t=2901

Boksiruikuttajat saavat myös ihastella näitä uskomattomia kuvia. AINOASTAAN PS3 kykenee tämän tasoiseen grafiikkaan.
Ärsyttää kun tuollainen rupulaite kun xbox pyörii jaloissa, no ps3 kyllä kyykyttää boksia niin pahasti, että tämä jää mikrosoftin viimeiseksi räpellykseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu